İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

İstanbul Üniversitesi Aday Memurları Yemin Etti

İstanbul Üniversitesi (İÜ) aday memurlarının asil memurluğa geçişini sağlayan Aday Memur Yemin Töreni İÜ Rektörlük Binası Doktora Salonu’nda gerçekleştirildi. Yemin töreni, Rektör Prof. Dr. Mahmut Ak, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Levent Şahin, Genel Sekreter Metin Küçük, Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ömer Ekmekçi, Genel Sekreter Yardımcısı Figen Cihan, Personel Daire Başkanı Muazzez Pekol ve Personel Daire Başkanlığı Şube Müdürü Hatun Taşdemir’in katılımlarıyla gerçekleşti.

Prof. Dr. Ak: “İstanbul Üniversitesi’nin Her Bir Mensubu Seçilmiş İnsanlardan Oluşuyor”

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan tören, Prof. Dr. Mahmut Ak’ın açılış konuşmasıyla devam etti. İnsanlar gibi kurumların da ömrü olduğunu ifade eden Prof. Dr. Ak, kurumların süreç içerisinde genç kalmasının kuruma katılan yeni, taze çalışanlar sayesinde mümkün olduğunu belirtti. İÜ’nün devlete hizmet için var olduğunu vurgulayan Prof. Dr. Ak, “Bayrağımızın saygınlığı için ve bizim de hür ve saygın bir hayatımız olsun diye çalışıyoruz” dedi. İÜ’nün çok kıymetli ve güzel bir kurum olduğunu belirten Prof. Dr. Ak, öğrencisinden akademik ve idari personeline kadar İÜ’nün her bir mensubunun seçilmiş insanlardan oluştuğunu ifade etti. Devlet katında her seviyeden hizmetin değerli olduğunu söyleyen Prof. Dr. Ak, idari personelin bu önemi kavrayan ve buna göre hareket eden, kendi tecrübesini oluşturan örnek bir kadrodan oluştuğunu belirtti. Prof. Dr. Ak, genel sekreterinden başlangıç hizmetini sürdüren tüm çalışanlara kadar her personelin sorumluluk bilinci içerisinde hareket ettiğini ifade etti.

Prof. Dr. Ak, “Sadece bir memur olmuyorsunuz, İÜ’nün bir mensubu olmuş durumdasınız. Nefes aldığınız sürece bu mensubiyet bize hem sorumluluklarımızı hatırlatacak, hem de güç verecek” diyerek aidiyet vurgusu yaptı. Öğrenciliğiyle beraber İstanbul Üniversitesi’nde otuz dokuzuncu yılını tamamladığını belirten Prof. Dr. Ak, İstanbul Üniversitesi’nin her düzeyde mensubunun, bulunduğu her yerde bir başvuru merkezi ve aranan insan olduğunu ifade etti. Prof. Dr. Ak, yemin edecek olan memurlara İÜ’deki memuriyet hayatlarında sadece bir iş hayatı geçirmeyeceklerini, başlı başına bir mektep içerisinde olacaklarını söyledi. İÜ’nün mevcut seviyesine yeni katılan taze kuvvetlerle geldiğini belirten Prof. Dr. Ak, “Sizlerden ümidimiz çok büyük. Gelecekte bu kurumun öğreticileri ve önderleri siz olacaksınız” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Tören, aday memurların yemin etmesinin ardından toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi.

Haber: Esen Dolma, Pelin Şahin
Fotoğraf: Başar Uzun, Gökçe Güler