İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kadın Oyunları Festivali 2022 başlıyor!

Geçtiğimiz yıl Atölye Kültür Sanat organizasyonu ile dört kentte ilk defa gerçekleştirilen ve Kadın teması ile alanında ilk ve tek Kadın temalı tiyatro festivali olan Kadın Oyunları Festivali bu yıl da Ankara, Konyaaltı, Bandırma ve Ayvalık’ta tiyatro severler ile buluşacak.

BU YIL SEÇKİSİNDE 8 OYUN TOPLAMDA 19 GÖSTERİM OLACAK

Toplamda 8 oyun ile 19 gösterim yapılacak olan festivalde her kent için farklı programlar oluşturuldu. Birbirinden özel oyunların sahne alacağı festivalde bu yıl pandemi şartlarında değişiklik olması halinde Avrupa gösterimleri de festival programına dahil edilecek.

MERAKLA BEKLENEN FESTİVAL 15 ŞUBAT’TA BAŞLIYOR

İlk olarak 15-19 Şubat tarihleri arasında Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde Ankara‘da başlayacak olan festival, 23 – 26 Şubat’ta Konyaaltı Belediyesi’nin ev sahipliğinde Konyaaltı‘nda, 1 – 6 Mart tarihleri arasında Bandırma Belediyesi’nin ev sahipliğinde Bandırma‘da ve son olarak geçen yıl olduğu gibi 23 – 27 Mart tarihlerinde ise Ayvalık Belediyesi’nin ev sahipliğinde Ayvalık‘ta final yapacak.

FESTİVALDEN ÖTE BİR SOSYAL SORUMLULUK PROJESİ

15 – 16 Ekim 2021 tarihlerinde İzmir’de festival final etkinliği olan ve dünyanın dört bir yanından kadın aktivistlerin katılımıyla Uluslararası Kadın Sempozyumu‘nu düzenleyen festival komitesi, bu sempozyumu her yıl festivalin final etkinliği olarak gerçekleştirecek. Öte yandan bu yıl da festival programında kadınlara yönelik sorunları ve çözüm yollarını derinlemesine irdeleyen söyleşi ve panellere yine yer verilecek. Festival direktörü Hasan Aldemir yaptığı açıklamada, ‘’Kadın Oyunları Festivali yarattığı etki ile sadece bir tiyatro festivali olmasının ötesine geçerek uluslararası bir sosyal sorumluluk projesi olmuştur. Ayrıca Kadına ait her türlü sorunu sanat cephesinden ve en üst perdeden ses çıkararak gündemde tutmaya devam edecektir. Son olarak bu festivale katkı sunan tüm kadın çalışanlara ve festival komitesine, emeği geçen tüm tiyatro topluluklarına ve festivalin gerçekleşmesinde önemli katkılar sunan ve destek veren kurumlara sonsuz teşekkürler ediyorum’’ diyerek sözlerini tamamladı.

Festival programı destek veren ilgili kurumların ve festival organizasyonunun sosyal medya hesaplarından ayrıntılı şekilde duyurulacak.

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın