İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kalbi Kudüs’te Atanlar Sakarya’da Buluşuyor

MTTB Sakarya İl Başkanlığı tarafından Dr. İhsan Şenocak’ın konuşmacı olacağı “Büyük Kudüs Buluşması” programı düzenlenecek.

Milli Türk Talebe Birliği (MTTB) Sakarya İl Başkanlığı tarafından Dr. İhsan Şenocak konuşmacı olarak katılacağı “Büyük Kudüs Buluşması” programı düzenlenecek. Program 28 Ekim Cumartesi günü saat 19.00’da Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleşecek. Programa tüm Sakaryalıları davet eden MTTB Sakarya İl Başkanı Hüseyin Yetkiner, “Kalbi Kudüs’te atan tüm Sakaryalıları Dr. İhsan Şenocak hocamızın konuşmacı olacağı “Büyük Kudüs Buluşması” programına davet ediyorum” dedi.

BU DAVAYA SAHİP ÇIKMAKLA MÜKELLEFİZ

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Milli Türk Talebe Birliği Sakarya İl Başkanı Hüseyin Yetkiner, “Kıymetli Sakaryalılar, malumunuz olduğu üzere Gazze’de bir soykırım gerçekleşiyor ve bu katliamları dünyanın gözü önünde hiç kimseyi umursamadan gerçekleştiriyorlar. Biz ise tarih boyunca mazlumun yanında yer almayı bir şuur olarak benimseyen milletin çocukları olarak elimizden ne geliyorsa yapmak ve bu davaya sahip çıkmakla mükellefiz. Bu dava Kudüs’ün özgürlük davasıdır, bu dava Filistin’in adalete ve sevgiye kavuşma davasıdır” şeklinde konuştu.

DERDİ İSLAM OLAN TÜM SAKARYALILARA ÇAĞRIMIZDIR

Programa davet eden Başkan Yetkiner, “Milli Türk Talebe Birliği teşkilatları 100 yılı aşkın geçmişinde her zaman mazlumun yanında saf tutmuş zulmü duyurmak adına elimizden geleni yapmanın gurunu yaşıyoruz. Bu misyon ve şuur ile siz değerli vatandaşlarımızı 28 Ekim Cumartesi günü saat 19:00’da Atatürk Spor Salonu’nda Sayın İhsan Şenocak hocamızın katılımıyla, Tüm İslam Aleminin ortak davası, kanayan yaramız olan, Büyük Kudüs Buluşmasına tüm vatandaşlarımızı bekliyoruz. Programımızda hanımlara da yer ayrılmıştır. Derdi davası İslam olan tüm insanlara çağrımızdır” ifadelerini kullandı.

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın