İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kandıra KO-MEK ve Hayme Ana Bilgi Evi binası hizmete girdi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan Kandıra Hayme Ana Bilgi Evi ve Kandıra KO-MEK Kurs Merkezi Binası hizmete açıldı. 1260 metrekare kullanım alanına sahip binanın bir bölümünde KO-MEK kursiyerleri, diğer bölümünde ise öğrenciler eğitim alacak.

AÇILIŞA YOĞUN KATILIM

Eğitime her geçen gün katkı sağlamaya devam eden Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kandıra KO-MEK Kurs Merkezi ve Hayme Ana Bilgi Evi açılışını gerçekleştirdi. Aynı zamanda Kandıra İlçe Sergi açılışının da yapıldığı programa Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kandıra Kaymakamı Oktay Erdoğan, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Feyzullah Okumuş, Gençlik Hizmetleri Şube Müdürü Zafer Sevil, Yaygın Eğitim Şube Müdürü Bahadır Bedir, KO-MEK Genel Koordinatörü Lokman Ceyhan, milletvekili adayları, kurs yöneticileri, usta öğreticiler, kursiyerler, bilgi evi öğrencileri ve vatandaşlar katıldı.

KİLOLARDAN KALİTELİ BESLENME İLE KURTULUN

Program Dr Fevzi Özgönül’ün ‘’Obezitenin Sebepleri ve Obezite ile Savaş’’ başlıklı konuşması ile başladı. KO-MEK “Sağlıklı Mutfaklar Projesi’ kapsamında konuşan Fevzi Özgönül fazla kilolardan kurtulmanın kaliteli beslenme ile mümkün olabileceğini söyledi ve vatandaşlara tavsiyelerde bulundu.

KURSİYERDEN TEŞEKÜR

Program Karagöz ve Hacivat gösterisi ile devam etti. Daha sonra Gölcük Barbaros Hayrettin Paşa Bilgievi öğrencisi İlyas Talha Furuncu Sakarya Türküsü adlı şiiri okudu. Kocaeli KO-MEK kursiyerleri adına konuşma yapan Kocaeli Üniversitesi Halkla İlişkiler Bölümü öğrencisi İbrahim Abdi iki yıl önce Samsun’dan eğitim için Kocaeli’ ye geldiğini ifade ederek:‘’ Arkadaşlarımın tavsiyesi ile KO-MEK Bilgisayar Kursuna başladım. Daha sonra İş ve Sosyal Hayatta İletişim, Diksiyon ve İngilizce kurslarına geldim. KO-MEK kurslarıyla bilgime bilgi katma fırsatı buldum’’ diyerek emeği geçenlere teşekkür etti.

BÜYÜKŞEHİR’İN KANDIRA’YA HİZMETLERİNE DEĞİNDİ

Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken ise KO-MEK ve Bilgi Evi başta olmak üzere Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin Kandıra ilçesine yapmış olduğu hizmetlere değindi. Büyükşehir Belediyesi ve Kandıra Belediyesi olarak uyumlu bir çalışma içerisinde olduklarını kaydeden Köken, ‘’Eğitim insan hayatının her aşamasında devam etmektedir. Herkesin sürekli yeni bir şeyler öğrenmesi ve kendisini geliştirmesi için çalışıyoruz. Her yıl olduğu gibi bu yılda kurslara katılan kursiyerlerimiz el emeklerini sergiliyorlar’’ dedi. Kandıra Kaymakamı Oktay Erdoğan da, “Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin Kandıra’ya pek çok hizmeti oldu. KO-MEK’in çalışmaları çok güzel, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

“HALKIMIZA DEĞER VERİYORUZ”

Açılışta bir konuşma yapan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İbrahim Karaosmanoğlu, ”Güzel insanlar güzel şeylere layıktır. Çocuklar en güzel hizmetlere layıktır. Çocuklarımızın yetişmesine önem veriyoruz. Çocuklara tablet dağıtıyoruz. Çocuklarımız dünya çocuklarının önüne geçecek. Sevgimizi sadece sözlerle değil, hizmetimizle göstermemiz gerekiyor. Halkımıza değer veriyoruz. Belediyeler insan içindir. Laf üretmiyoruz, hizmet üretiyoruz. Bizim köylerimiz Avrupa köylerinden daha güzel olacak. KO-MEK kurslarıyla gencimiz yaşlımız kendini geliştiriyor. Öğrenmenin yaşı yok” şeklinde konuştu. Başkan Karaosmanoğlu daha sonra Osmanlı mimarisi tarzında inşa edilen Akçakoca Anıtı ve Camii açılışına vatandaşları davet etti.

SERGİYİ VE BİLGİ EVİNİ GEZDİLER

Ardından her ilçe sergi açılışında olduğu gibi evlenecek olan bir kursiyere KO-MEK bohçası verildi. Şiir okuyan bilgi evi öğrencisi de Başkan Karaosmanoğlu’na çiçek takdim etti. Kurdele kesiminin ardında protokol sergi stantlarını ve bilgi evini gezdi.

BİLGİ EVİNE İKİ KÜTÜPHANE

Kandıra Çarşı Mahallesi Orman Caddesi’nde, Otogar karşısında hizmete açılan KO-MEK Kurs Merkezi binasında dersliklerin yanı sıra internet, data, akıllı tahta, projeksiyon, kamera sistemi, hırsız alarm sistemi de yer alıyor. Kandıra Hayme Bilgi Evi’nde ise 3 adet derslik, 1 bilişim sınıfı (20 bilgisayar), 1 satranç sınıfı, toplamda 7000’e yakın kitap bulunan bir öğrenci ve bir veli kütüphanesiyle birlikte 2 adet de mescit (divane) bulunuyor. Hayme Ana Bilgi Evi ile birlikte Kocaeli genelindeki bilgi evlerinin sayısı 14’e ulaştı.

 

bilgi evini gezerken

HSNC5002

HSNC5111

HSNC5209

HSNC5411

sakarya şiirini okuyan bilgievi öğrencisi