İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kandıra Sağlık Personeli Sağlıklı Yaşam İçin Yürüdü

Kandıra Belediyesi Hemşireler Haftası dolayısıyla Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken’in ev sahipliğinde sağlıklı yaşam yürüyüşü düzenlendi.

KOCAELİ – Kandıra
Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken, M. Kazım Dinç Kandıra Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Şeref Kasımoğlu, sağlık personelleri ,meclis üyeleri, birim müdürleri ve vatandaşların katıldığı yürüyüş Kerpe Nar Çiftliğinden başlayarak Kerpe Ömerağzı Piknik alanında son buldu.

Hemşireler Haftası dolayısıyla düzenlenen sağlıklı yaşam yürüyüşüne katılan Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken, “Sağlık personellerimiz, meclis üyelerimiz ve birim müdürlerimiz ve hemşehrilerimizle  birlikte gerçekleştirdiğimiz yürüyüş programlarımızı devam ettireceğiz. İş hayatının getirdiği stresten uzaklaştıran doğa yürüyüşleri önemsediklerini belirtti.

Günlük  yaşamınıza yerleştireceğiniz düzenli ve tempolu yürüyüş, her yerde, her yaşta, sağlıkta veya hastalıkta, her zaman yapılabilecek spordur diyen Başkan Köken,  günümüzün en büyük sağlık problemlerinden biri olan obezitenin önüne geçmek için yürüyüşün şart olduğunu anlattı.

Kandıra Belediyesi tarafından Hemşireler Haftasında sağlık personellerine yönelik düzenlenen  sağlıklı yaşam yürüyüşü ve kahvaltı programından dolayı M. Kazım Dinç Kandıra Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Şeref Kasımoğlu , Başkan Ünal Köken’e teşekkür etti.

Sağlıklı bir hayat için günde en az 35 dakika yürüyüş yapmanın  çok büyük önem taşıdığını vurgulamak üzere yaptığımız yürüyüşlerimiz sürecek diyen Başkan Köken, motivasyonu arttıran birlik beraberliği sağlayan yürüyüş programlarımız sürecek dedi.