İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kandıra’da Sağlıklı Yaşam Yürüyüşü

Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ve İlçe Belediye Başkanlarıyla birlikte sağlıklı yaşam yürüyüşü gerçekleştirdi. Akçakoca Bey Anıtından başlayan yürüyüş, soğuksu alabalık tesislerinde son buldu.

KOCAELİ – Kandıra

Sağlıklı yaşam yürüyüşleri kapsamında düzenledikleri yürüyüş programında Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ve ilçe belediye başkanlarını ağırlayan Başkan Ünal Köken, Akçakoca Anıtından Soğuksu Alabalık Tesislerine kadar süren sağlıklı yaşam yürüyüşlerinin güne dinç başlamanın ilk adımı olduğunu vurguladı. Fiziksel aktivitelerin her yaşta sağlığa yararlı olduğunu belirten Başkan Köken’e yürüyüş boyunca eşi Elif Köken de eşlik etti. Düzenli fiziksel aktivite, çocukların ve gençlerin sağlıklı büyümesi ve gelişmesinde istenmeyen kötü alışkanlıklardan kurtulmada, sosyalleşmede, yetişkinlerin çeşitli kronik hastalıklardan korunmasında en büyük etkenin spor olduğu belirtilen yürüyüşe katılım yoğundu.

Yeşilin merkezi Kandıra’da yürüyüşün yaygınlaşması ve sağlıklı yaşama farkındalık oluşturmak için düzenlenen etkinlik, gençler başta olmak üzere tüm yaş kesiminin yaşam kalitesini arttırılması yönünde önemli farklar yaratıyor. Spor yapmak, hareket etmek çok önemli diyen Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken, toplumumuzu fiziksel aktivite konusunda bilinçlendirmeliyiz. Obezite, kalp damar hastalıkları, diyabet gibi hastalıkların önüne geçmek için egzersiz programlarımızı sıklaştıracağız dedi.