İçeriğe geçmek için "Enter"a basın
Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin gençlere dönük önemli projelerinden 1100 rakımlı Diriliş Kampını ziyaret eden Başkan Karaosmanoğlu, gençlere önemli mesajlar verdi.

Karaosmanoğlu ‘Birbirimizi sevmek için dünyaya geldik’

Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin gençlere dönük önemli projelerinden 1100 rakımlı Diriliş Kampını ziyaret eden Başkan Karaosmanoğlu, gençlere önemli mesajlar verdi.

Geleceğin gençlerin ellerinde şekilleneceği anlayışla sosyal belediyecilik hizmetlerine önem veren Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Aytepe’de yer alan Diriliş kampını ziyaret ederek gençlerle bir araya geldi. Kampta incelemeler yapan ve denetleyen Başkan Karaosmanoğlu gençlerle baş başa sohbet gerçekleştirdi. Ülkemizin ve şehrimizin doğal harikaları arasında yer alan 1100 rakımlı Aytepe kampında değerler üzerine bir konuşma yapan Başkan Karaosmanoğlu, geleceğin sahiplerine yaşam üzerine tecrübelerini aktardı.

“PAYLAŞMAYI ÖNEMSEYİN, İNSAN SEVGİSİYLE YAŞAYIN”

Çevresinin orman, temiz yayla suyu ve birbirinden farklı güzellikleri arasında gençlere konuşma yapan Başkan Karaosmanoğlu, “Tanışma, kaynaşma arkadaşlık ve dostluk bu kamptadır. Burada yaşadıklarını hayatınız boyunca emin olun ki unutmayacaksınız. Çok güzel anılarla döneceksiniz. Bizler bu güzellikleri hep sizler için devam ettireceğiz. Bizi hayata bağlayan siz gençlersiniz. Anne ve babalarınız sizler için fedakârlık yaparken, bizlerde sizlerden, donanımlı, ahlaklı, beden ve ruhen sağlam, karakterli, geleceğin güzel insanları olmanızı istiyoruz. İnsan sevgisiyle çevresine uyumlu, paylaşan biri olmanızı arzu ediyorum. Paylaşmayı önemseyin ve unutmayın ki birbirimizi sevmek için dünyaya geldik” dedi.

“DÜŞMANLIK YOK, RUHUMUZU TERBİYE EDECEĞİZ”

Gençlerle bir kez daha buluşmasında önemli konulara bir kez daha değinen Başkan Karaosmanoğlu, “Birbirimize düşman olmak yok. Biz ruhumuzu her şeyiyle terbiye edeceğiz. İnanıyorum ki sizler bu güzelliklerin en güzeline layıksınız. Dünyayı güzelleştireceğiz ve daha yaşanabilir hale getireceğiz. Dünyanın bütün güzellikleri insanlar içindir ve bizlerde 12 yıldır bu kente hizmet ediyoruz. Ancak sizlere verdiğimiz bu hizmet, hizmetlerin en güzelidir” diye konuştu.

SİZLER BİZİM UMUDUMUZSUNUZ

Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu konuşmasında, “Ruhumuzu ve gönlümüzü mutlu etmek geleceğimize bir harç koymaktır. Sizin ne kadar güzel insan olursanız o kadar mutlu olacağız. Biz sizlerden gıda alıyoruz. Sizler bizim umudumuzsunuz. Geleceğe enerjinizle sizler taşıyorsunuz. Dünyanın en güzel varlıkları çocuklardır. Birde iti yetiştirildi mi hayata iyi hazırlandınız mı bundan daha ne güzel ne olabilir

“BİRBİRİNİZİN HAYAT TARZINA SAYGILI OLUN”

Gençlere, sizlerin güzel yetişmesi bizim için en büyük mutluluk olduğunu ifade eden Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Yarının büyüğü sizler olacaksınız. İyi bir meslek edinin, tahsilinizi yapın ve en az bir yabancı dil öğrenin. Birbirinizin hayat tarzına saygılı olun. Ülkemizin gelişimi ve kalkınmasını istemeyenleri sizlerde görüyorsunuz. Ancak emellerine ve isteklerine ulaşamayacaklar. Doğduğunuz şehir neresi olursa olsun hepimiz bu ülkenin evladıyız. Farklı dil konuşabilirsiniz. O yasaklı dönemler geride kaldığını bilin. Annenizin ve babanızın dilini sakın unutmayın. Hangi dil olursa olsun. Türkiye’de o kötü günler, yaşanılan yasaklar ve tabular geride kaldı, kalması da lazımdı. Bir başkasının inancına, örfüne, adetlerine, diline, dinine ve mezhebine saygılı olacağız. Herkes bizim gibi düşünmek veya giyinmek zorunda değildir. Farklı renkler ve kültürler olabilir bu da zenginliktir. Kocaeli’de Türkiye’nin her yerinden insan var. Hepsi insanımız ve bizim için değerlidir” diyerek sözlerini tamamladı.

ÇALIŞMALAR HAKKINDA DEVAMLI BİLGİ İSTEDİ

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun Aytepe’de yer alan Diriliş Kampı ziyaretine, Genel Sekreter Yardımcısı Feyzullah Okumuş, Başkan Danışmanı Veysel Özkaraaslan, Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Dr. Ali Yeşildal ve Kağıtspor Kulübü Başkanı İslam Yücel de eşlik ettiler. Başkan Karaosmanoğlu, gençlere dönük hizmetlerin büyüyerek gelişmesini isterken, kampla ilgili çalışmalar hakkında sürekli olarak bilgilendirilmesini de istedi. Gençlerle kamp ateşi yakan ve onlarla gecenin huzurunu yakalayan Başkan Karaosmanoğlu, kampın daha verimli geçmesi için proje yöneticilere talimat verdi.