Veri Politikası

 • DOLAR
  5,6913
  % 0,59
 • EURO
  6,3238
  % 0,90
 • ALTIN
  272,3742
  % -0,13
 • BIST
  103.072
  % 0,61
Karaosmanoğlu, ‘’Bizim medeniyetimiz kitap medeniyetidir’’

Karaosmanoğlu, ‘’Bizim medeniyetimiz kitap medeniyetidir’’

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Dilovası Şehit İlimdar Atasoy Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde kütüphane açılışına katıldı. Açılış öncesi öğrencilerle olan buluşmasında, bizi biz yapan en önemli değerlerimizi öğrendiğimiz asıl kaynakların kitaplar olduğunu dile getiren Başkan Karaosmanoğlu, “Bizim medeniyetimiz kitap medeniyetidir. Her tülü kitabı muhakkak ki okuyacağız. Unutulmamalıdır ki […]

Booking.com

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Dilovası Şehit İlimdar Atasoy Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde kütüphane açılışına katıldı. Açılış öncesi öğrencilerle olan buluşmasında, bizi biz yapan en önemli değerlerimizi öğrendiğimiz asıl kaynakların kitaplar olduğunu dile getiren Başkan Karaosmanoğlu, “Bizim medeniyetimiz kitap medeniyetidir. Her tülü kitabı muhakkak ki okuyacağız. Unutulmamalıdır ki bizlerin temelinde okuma vardır. Okumadan dünyamızı ve hayatımızı aydınlatmak mümkün değildir” dedi.

KUR’AN-I KERİMİ ÇOK OKUYUN VE ANLAYIN
Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar, AK Parti İlçe Başkanı Osman Akbulut ile teşkilat üyeleri, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hayrettin Uyar, meclis üyeleri, muhtarlar, Şehit İlimdar Atasoy Anadolu İHL Okul Müdürü Şafak Kaya, veliler ve öğrencilerin katıldığı törende konuşmalarına devam eden Başkan Karaosmanoğlu, “Okunması gereken en önemli ve ilk kitap Kuran-ı Kerim’dir. Özellikle sizler kıymetli öğrencilerimizin Kur’an-ı Kerimi çok güzel okumanız ve anlamınız gerekmektedir. Elbette bu hepimizin görevi olmakla birlikte bu görev sadece İmam Hatiplilerin değildir” diye konuştu.

BİZİM MEDENİYETİMİZDE DURMAK YOK, İLERLEME VARDIR
Geçmiş imkânsızlıklarının artık geride kaldığını, kütüphanelerin bizim medeniyetimizin olmazsa olmazıdır diyen Başkan Karaosmanoğlu, konuşmasının devamında şunları söyledi: “Her okulda kütüphane olmalıdır. Dilovası’nda da büyük bir kütüphaneyi ilçe belediyemizle birlikte hayata geçirmeliyiz. Kitapların arasında yolculuk eden neslimizi imanlı, ahlaklı, edepli ve güzel yetiştirteceğimiz zaman ben inanıyorum ki onlar bizim yaptıklarımızdan daha güzelini yapacaklardır. Bizim medeniyetimizde ilerleme var, durmak yoktur. Yarınımız bugünden daha iyi olmasını istiyorsak her gün yeni bir kitap okumalıyız.”

ÜRETEN VE PAYLAŞAN İNSAN OLMALIYIZ
Hayatın anlamı bilmeyen gençlerimizin ve insanımızın birçoğunun batağa gittiğini sözlerine ekleyen Başkan Karaosmanoğlu, “Kötülüğe saplanmış gençlerimizin o hayattan kurtulmalarını sağlayacak olanda yine bizleriz. Üreten ve paylaşan insan olmayız. Unutmamalıyız ki bunlar bizim iman esaslarımızdır. Kardeşlerim, asıl şükretmek paylaşmaktır. İşte bu sıralarda ve kütüphane de öğrendiğimiz bilgileri de paylaşacağız. Hem aile olarak hem toplum olarak bunu başarmak zorundayız. Bir şeyi de belirtmem gerekir ki her şey bir emeğin sonucudur. Zahmet çekmeden rahmet olmaz” diyerek sözlerini tamamladı.

AHMET KOÇ KÜTÜPHANESİ HİZMETE GİRDİ
Şehit İlimdar Atasoy Anadolu İmam Hatip Lisesi Konferans salonunda Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar’da bir konuşma gerçekleştirdi. İletişim ve bilişim çağında maalesef kitap okuma alışkanlığının kaybolmasının arkasında ki tehlikelerini vurgulayan Toltar, “Hangi çağda yaşanılırsa yaşansın özellikle geleceğe hazırlanan gençlerimizin aydınlanmasında kitaplar vazgeçilmezdir. Bu nedenle açılışını gerçekleştirdiğimiz kütüphanemize emekleri olan Büyükşehir Belediye Başkanımız İbrahim Karaosmanoğlu’na, AK parti teşkilatlarına ve vatandaşlarımıza sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum” dedi. Konuşmaların ardından Şehit İlimdar Atasoy Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin kütüphanesine geçtiğimiz aylarda vefat eden okul müdürü Ahmet Koç ismi verilerek açıldı. Öğrencilerle sohbet eden Başkan Karaosmanoğlu, gençlerden çok kitap okumalarını isterken, öğrenci ve velilerde bu kütüphanenin hayata geçmesinde ki katkılarından dolayı Başkan Karaosmanoğlu’na teşekkürlerini ilettiler. Başkan Karaosmanoğlu öğrenci ve velileri açılış esnasında 14 Mayıs’ta açılacak 8. Kocaeli Kitap Fuarına davet etti.

Booking.com
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?