Veri Politikası

 • DOLAR
  5,6913
  % 0,59
 • EURO
  6,3238
  % 0,90
 • ALTIN
  272,3742
  % -0,13
 • BIST
  103.072
  % 0,61
Karaosmanoğlu, ”Derneklerimiz birliğimizin simgesidir”

Karaosmanoğlu, ”Derneklerimiz birliğimizin simgesidir”

Son yıllarda yükselen iş kolu olan “Halı Yıkamacılık” kentimizde dernekleşerek Kocaeli Profesyonel Halı Yıkamacılar Derneği olarak faaliyete geçti. Dernek Başkanı Niyazi Çakır beraberindeki heyet, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nu ziyaret etti. Başkan Karaosmanoğlu’nun diğer konukları ise Kandıra Teksen ve Orta Köyleri Kültür Dayanışma Derneği Başkanı Soner Yağız ve yönetimi oldu. Başkan Karaosmanoğlu ziyaretlerden dolayı […]

Booking.com

Son yıllarda yükselen iş kolu olan “Halı Yıkamacılık” kentimizde dernekleşerek Kocaeli Profesyonel Halı Yıkamacılar Derneği olarak faaliyete geçti. Dernek Başkanı Niyazi Çakır beraberindeki heyet, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nu ziyaret etti.

Başkan Karaosmanoğlu’nun diğer konukları ise Kandıra Teksen ve Orta Köyleri Kültür Dayanışma Derneği Başkanı Soner Yağız ve yönetimi oldu. Başkan Karaosmanoğlu ziyaretlerden dolayı memnuniyetini dile getirirken, “Kocaeli’ndeki derneklerimizin çalışmalarını takip ediyor, faydalı işlerde kendilerini takdir ediyorum. Derneklerimizin birlik ve beraberlik duygusunu sağlama çabalarının yanı sıra, dirliğimizin simgesi oldukları için STK’larımızın yöneticilerine teşekkür ediyorum. Derneklerimiz birliğimizin simgesidir” dedi.

“ESNAFIMIZ BİRLİKTE HAREKET ETMELİ”
Kocaeli Profesyonel Halı Yıkamacılar Derneği’nin çalışmaları hakkında bilgi alan ve düşüncelerini belirten Başkan Karaosmanoğlu, “Esnafımız birlik içinde hareket ederse daha bereketli ve daha kazançlı işlere imza atacağına inanıyorum. Ayrıca belirli bir iş kolu için kurulan derneklerimiz kayıt altına alınmayan işletmelerinde belirlenmesinde devletin kurumlarına yardımcı olacaktır. Ülkemizin ve yerel yönetimlerin gelişmesinde alınan her kuruş verginin katkısı vardır. Burada esnafımız üzerine düşeni yaparak, sorumluluğunu yerine getirmektedir. Bize düşen görevde göreve geldiğimiz ilk günkü gibi alın terinden verilen bu verginin kentimize hizmet olarak yansımasıdır. Çok şükür ki bunu başarabiliyoruz” diye konuştu.

“AR-GE KANUNUNU HERKES İNCELEMELİ VE FAYDALANMALIDIR”
KOBİ’lerimiz, sanayicimiz ve esnafımız, hükümetimizin çıkardığı AR-GE Kanununu inceleyerek daha iyi hizmet verme noktasında kendisini yenileyebileceğini belirten Başkan Karaosmanoğlu, “Hizmetlerimizin kalitesini artıracak teknolojiye ulaşmak için bir AR-GE birimleri oluşturulmasında meslek odalarıyla irtibata geçilmelidir. Bu sayede geliştirilecek yeni makinalarla gerek enerji gerekse maliyetlerinde azalmalara imza atabilir. Hükümetimiz, AR-GE ile ilgili atacak her adımda yapılacak her türlü çalışmalara destek vermek, yükünüzü hafifletmek ve gelişimi sağlamak için bu kanunu çıkardı” şeklinde hatırlatmalarda bulundu.

“HEMŞERİ DERNEKLERİMİZ KABUĞUNU KIRMALI”
Kandıra Teksen ve Orta Köyleri Kültür ve Dayanışma Dernek Yönetimini ağırlayan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, yeni yönetimin hayırlı olmasını dileyerek, “Hemşeri derneklerimiz rutin olarak yaptıkları lokal kurup orayı kahvehaneye çevirme mantığından çıkmalıdır. Derneklerimiz siyasi geçmişi varsa onu bir kenara bırakıp, kahvehaneye dönmüş ortamlarını düzenleyerek üyelerinin menfaatine dayalı çalışmalar yapmalıdır. Hemşeri derneklerimizi akıllarda olan olumsuz görüntüyü bozmalı ve kabuğunu kırarak yeniliklerle halkımızın karşısına çıkmalıdır. Ayrımcılık oyunlarıyla ülkeyi bölmeye çalışan kesimlerin hedefindeki insanlar gençlerdir. Derneklerimiz kültürlerini geleceğe taşımak, milli birlik ve beraberliğimizi sağlamlaştıracak eğitimlerle genç neslimize hizmet etmelidirler. Bunları yaparsak ülkemizde huzur olur, gençlerimiz daha güzel yetişir” dedi.

“DERNEKLERİMİZİN HER ZAMAN YANINDAYIZ”
Kocaeli’nde yapılacak her türlü çalışmalara destek vermeye hazır olduklarını da belirten Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Derneklerimizi ve faaliyetlerini önemsiyorum. Fırsat buldukça sizlerin faaliyetlerinde katılmaya çalışıyorum. Halkımızın birlik içinde olduğu her ortam ülkemizin kardeşliği için atılan büyük bir adımdır” diyerek sözlerini tamamladı.

Booking.com
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?