İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Karasu’da Polis Haftası Kutlandı

Türk Polis Teşkilatı’nın 174’üncü kuruluş yıldönümü Karasu’da düzenlenen törenle kutlandı.

SAKARYA – Karasu

Türk Polis Teşkilatı’nın 174. kuruluş yıldönümü nedeniyle Karasu Hükümet Konağında tören düzenlendi. Törene Karasu Kaymakamı Aziz Mercan, Karasu Belediye Başkanı Av. İshak Sarı, İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Fatih Ersoy, Sivil Toplum Kuruluşları, Daire Amirleri, Polisler ve vatandaşlar katıldı.

Atatürk Anıtı’na çelenk koyan İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Fatih Ersoy günün anlamına ilişkin konuşma yaptı. İlçe protokolünü selamlamayla başlayan konuşmasında Ersoy; “Türk Polis Teşkilatımızın 174. Kuruluş yıldönümü nedeniyle düzenlediğimiz programa teşriflerinizden dolayı saygılarımı sunarım. 10 Nisan 1845 yılında ilk kez polis adını alan teşkilatımız, her daim Türk Milleti’nin doğuştan taşıdığı kabiliyet ve kudret ile şekillenmiştir. Günümüzde bilime ve akla dayanan Atatürkçü düşünce sistemini kavramış, disiplin, birlik ve beraberliği ile içinden çıktığı kaynağı yüksek kudret ve kahramanlığını şiar edinen teşkilatımız, feragat ve özveri ile bilgi çağının gerekleri ile donanarak beklenen hedeflerine büyük bir kararlılıkla yükselmektedir. Bu duygu ve düşüncelerle törenimizi onurlandıran başta Sayın Kaymakamımız olmak üzere tüm protokole saygılarımı arz ediyorum” dedi.

Günün anlamı ile ilgili açıklama yapan Karasu Belediye Başkanı Av. İshak Sarı; “Görevini fedakârca, vatan ve millet sevdasıyla, büyük bir sorumluluk içinde yürüten Türk Polis Teşkilatı, hiç şüphe yok ki gücünü halkımızın güven ve desteğinden almaktadır. Milletimizin huzuru ve güvenliğimizin teminatı için görev yapan Türk Polis Teşkilatımızın 174. kuruluş yıl dönümünü kutluyor, kahraman Şehitlerimizi rahmetle, Gazilerimizi minnetle yad ediyorum” dedi.

 

Reklamlar

İlk yorum yapan siz olun

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan marmarabasin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.