İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kartepe Sukay Park Işıl Işıl Oldu

Kartepe Belediyesi, sorumluluk ve yetki alanında bulunan kamusal alanların ışıklandırma çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından yürütülen aydınlatma çalışmaları çerçevesinde Sukay Park Tesisleri de yüksek performansla enerji tasarrufu sağlayan ve uzun ömürlü olan LED aydınlatma armatürleri ile görsel bir güzellik katılarak ışıl ışıl oldu.

Kartepe Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü kamusal alanların aydınlatılması kapsamında Uzuntarla Mahallesi’nde Sapanca Gölü kıyısında dağ manzaralı Sukay Park Alanı’nda ışıklandırma çalışması yaptı. Göl kıyısında eşsiz doğa güzelliklerine sahip alanın gece de yaşam alanı olarak daha geniş kitlelerce beğeni ile kullanılması amacıyla yürütülen proje hedefine ulaştı.

Özel bir dekoratif aydınlatma sistemi uygulanan Sukay Park Tesis Alanında ekipler, 60 adet sazlık ve 14 ağaç özel, 26 adet yeşil alanda doğal obje aydınlatma armatürü kullandı. Toplam 100 adet LED aydınlatma armatürü ile aydınlatılan tesis renkler armonisine büründü.

2 etaptan oluşan aydınlatma projesinde 1. Etapta bulunan armatürler içerdiği LED’lerin ana renkleri dışında, gerekli kontrol cihazları yardımıyla 16 milyon ara renk oluşturabiliyor. Yaklaşık 7 bin metrekarelik alanda yapılan ışıklandırma projesinde kullanılan LED projektörler sayesinde enerji tasarrufu da sağlandı.

Aydınlatma maliyetini düşüren teknolojinin LED sistemini başarıyla uygulayan belediye ekipleri Sukay Park Tesisleri’nin doğal yapısına ayrı bir görsel güzellik kattı. Işıl ışıl olan tesiste kurulan sistemin enerji kullanımının bir evin enerji kullanımı ile eş değer olması da ayrı bir kazanç kaynağı oldu.

Sukay Park Tesislerinin gece görüntüsü muhteşem oldu (1)

Sukay Park Tesislerinin gece görüntüsü muhteşem oldu (2)

Sukay Park Tesislerinin gece görüntüsü muhteşem oldu (3)

Sukay Park Tesislerinin gece görüntüsü muhteşem oldu (4)

Sukay Park Tesislerinin gece görüntüsü muhteşem oldu (5)