İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kartepe’de Bayram Coşkusu

Kartepe’de Coşkulu Bayram Kartepe Belediyesi’nin geleneksel kent bayramlaşması, bayramın ilk günü Uzunçiftlik Kültür Merkezi’nde Kartepelilerin yoğun katılımı ile gerçekleşti. Kartepelilerin bayram coşkusuna Ak Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan da ortak oldu.

Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez’in ev sahipliğinde Uzunçiftlik Kültür Merkezi’ndeki kent bayramlaşmasında Ak Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, Kaymakam Ayhan Durmuş, İlçe Müftüsü Mustafa Nurgun, Ak Parti İl Başkan Yardımcıları Ak Parti İlçe Başkanı Hasan Kandaz, Ak Parti İlçe Kadın ve Gençlik Kolları Yönetimleri, Kartepe Muhtarlar Derneği Başkanı Hüseyin Türker, eski belediye başkanları, belediye başkan yardımcıları ve meclis üyeleri, sivil toplum örgütü ve siyasi parti temsilcileri ile Kartepeliler bayramlaştı.

Kartepelilerin yoğun ilgi gösterdiği kent bayramlaşmasında konuşan Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, “ Öncelikle İl Başkanımıza Kartepe’yi tercih ederek aramızda olduğu için teşekkür ediyorum. Bayramları özünden ve ruhundan uzaklaşmadan, bir tatil vesilesi olarak görmeden yaşamamız ve yaşatmamız gerekiyor. Bunun için, Sıla-i rahimi ihmal etmeyelim, komşularımızla, dostlarımızla, akrabalarımızla bayramlaşalım. İnsanlığın ve ülkemizin ihtiyacı olan sevgi, barış, dostluk, kardeşlik ve paylaşmaya imkân veren Bayram günlerini yaşayarak, geleceğimiz olan çocuklarımıza bu güzellikleri öğretmemiz gerekmektedir. Gönül bağlarımızı sağlam tuttukça, aşamayacağımız hiçbir engel, üstesinden gelemeyeceğimiz hiçbir zorluk yoktur. Belediye olarak en iddialı olduğumuz sosyal belediyecilik noktasında buradan bir kez daha hatırlatma ve çağrı yapıyorum. İlçemizde gerçek ihtiyaç sahibi olupta unutulan ya da kendini ortaya çıkarmak istemeyen hemşerilerimizi kıymetli muhtarlarımız ve meclis üyelerimiz bize bildirsinler. Elimizin uzanamadığı hiç bir hemşerimiz kalmasın. Barınma , giyinme, gıda ve özellikle çocuklarımıza spor yapma imkanı sunma ve hiçbir hemşerimizi bir diğerine gıpta ile bakma duygusunu yaşatmama iddiamızı sizlerle yaptığımız işbirliği ile sürdürmeye devam edeceğiz. Bu duygular içinde bütün hemşerilerimin ve İslam aleminin mübarek Ramazan Bayramını kutluyor, hem milletimiz hem İslam alemi hem de insanlık için barış, huzur ve refaha vesile olmasını diliyorum” dedi. İlçe Müftüsü Mustafa Nurgün de yaptığı konuşmada Ramazan Bayramı’ nın ortaya çıkış öyküsünden başlayarak, dinimizdeki yerini ve vecibelerini bayramlaşmaya katılan Kartepelilere anlattı. Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez’in ev sahipliğinde gerçekleşen Ramazan Bayramı programı, Kartepe Kaymakamı Ayhan Durmuş ‘un konuşmasının ardından yapılan bayramlaşma ile son buldu.