İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kartepe´de Örnek Cami Mimarisi

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ve Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, Kartepe’nin Acısu Mahallesi’nde örnek mimari yapısı ile ihtişamlı bir görünüme bürünen Seyide Ayşe Camii’ni yaptıran hayırsever Arap yatırımcı Kattan’a teşekkür ettiler.

Kartepe’nin eşsiz güzelliklerini cennetten bir köşe olarak nitelendiren Arap yatırımcıların ilçeye olan düşkünlükleri verdikleri katkı ve sağladıkları yatırımlarla ayrı bir önem arz ediyor. Buna katkı ve destek verenlerden biri de hayırsever yatırımcı Muhammed Abdulhamit Al Kattan oldu. Acısu Mahallesi’nde inşaatı tamamlanan 3 bin kişilik, hayırsever Kattan’ın annesi Seyide Ayşe adı verilen cami Selçuklu ve Osmanlı mimari izlerini de taşıyor. Toplamda 1300 metre karelik alana inşa edilen asansörlü, 3 katlı geniş avlusu ile görkemli bir yapıya sahip camii de morg ve gasilhane de mevcut.

Son rötuşları ile bu ay sonuna veya önümüzdeki aya yetiştirilecek Seyide Ayşe Camii’ni Arap yatırımcı Kattan nezaretinde gezen Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Karaosmanoğlu ve Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, örnek mimarisi ile ilçeye değer katan camii için hayırsever iş adamına da teşekkürlerini “Allah Razı Olsun” diyerek ifade ettiler. Caminin çevre düzenlemesi konusunda destek sözü veren başkanlar Kabe imamı Şeyh Mahir Al-Mu’ayqalinın da katılımı ile gerçekleştirilecek açılışta yer almaktan mutluluk duyacaklarını ifade ettiler.

Seyide Ayşe Camii hakkında bilgiler veren hayırsever Muhammed Abdulhamit Al Kattan da, hep yanında yer alan başkanlara, kendisine katkı ve destekleri için şükran duygularını iletti.