İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kartepe’nin çocukları çok şanslı

Pek çok farklı spor branşının yapılmasına imkan sağlayan doğa koşullarına sahip Kartepe’de, Kartepe Belediyesi Spor Okulları bünyesindeki kurslardan faydalanan öğrenciler kendilerini şanslı görüyor.

Kartepeli öğrenciler, Kartepe Belediyesi Spor Okulları bünyesinde pek çok spor branşını yapabildiklerine dikkat çekerken, “Kartepe’nin sahip olduğu değerler ve her türlü spor branşını yapmaya imkan sağlayan doğası ile kendimizi şanslı ve mutlu hissediyoruz. Başkanımız sayesinde dünyada eşine az rastlanır şekilde hem kar kayağı hem su kayağı gibi pek çok spor branşını yaşadığımız bölgede yapabilmekteyiz” dediler.

Spor okulu öğrencileri bu konuda önceliği çocukları seven ve kendilerinin sağlıklı bir şekilde yetişmesi için her türlü imkanı sunan bir başkana sahip olmaktan mutluluk duyduklarını belirtiyorlar. Kartepe Belediyesi Spor Okulu’nun şanslı öğrencileri, Kartepe’nin zirvesinde kışın kar kayağı yazın da dağ eteğindeki Sukay Tesisleri’nde de wakeboard kurslarından faydalanabiliyor.

Bu yaz dönemi de ilçe çocukları ile buluşan Kartepe Belediyesi Spor Okulları’nda 9 branşta 21 eğitmen nezaretinde 16 tesiste 3 bine yakın öğrenci eğitim alıyor. Kartepe Belediyesi Spor Okulları’ndan ücretsiz faydalanan Kartepeli çocuklar için ulaşımdan malzemeye her konuda belediyenin imkanları öğrencilerin hizmetine sunuluyor.

Kartepeli çocukları her anlamda daha donanımlı bireyler olarak hayata hazırlama hedefindeki Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, spor okulları ile çocukları yüzme, futbol, basketbol, voleybol, karate, hentbol, güreş, halk oyunu yanı sıra yazın su kayağı ve wakeboard kışın da kar kayağı yapmalarına imkan sağlıyor.

Dünyada eşine az rastlanır bir imkana sahip olan Kartepeli çocuklar yazın su kayağı kışın da kar kayağı yapma imkanı buldukları için kendilerini şanslı görerek bu imkanı sağlayan Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez’e de teşekkür ediyorlar.