İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kazıklı Kervansaray da Sanat Dolu Günler

Şehrin karmaşasından uzak rahat ve nezih bir ortamda kültürel ve sanatsal faaliyetlerin yürütüldüğü Gölcük Belediyesi Kazıklı Kervansaray’ında sanat dolu günler tüm hızıyla devam ediyor.

Gölcük Belediyesi Tarihi Kazıklı Kervansaray’ı Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Gölcük Belediyesi Şehir Tiyatro gösterimlerine de ev sahipliği yapmasıyla Gölcük ve çevresinin Tiyatro eksikliğine cevap veriyor. Aynı zamanda tarih kokan nezih bir ortamda çay ve kahve içerek hoş sohbet imkanı sunan Kazıklı Kervansaray çeşitli İllerden de ziyaretçi akınına uğruyor.

Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş;”16 yy.dan günümüze gelen Kazıklı Kervansaray’ını restore etmemizin üç amacı vardı. Birincisi, tarihi ve kültürel mirasımızın korunarak, gelecek kuşaklara aktarılması noktasında üzerimize düşeni yapmak ve bu bilinci çocuklarımıza,vatandaşlarımıza vermek, ikinci amacımız Kamu kuruluşları ve Sivil Toplum Örgütlerinin bu miras konusunda daha duyarlı olmalarını sağlamak ve üçüncü olarak ta, ortaya büyük bir emekle çıkarılan Tarihi Kazıklı Kervansaray’ımızın sosyal hayatımızın içinde olan kültürel,sanatsal,eğitimsel etkinlikleriyle halkımıza hizmet için kullanılmasıydı’ diyerek mutluluğunu dile getiriyor.