İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kitap Fuarına Körfez Belediyesi Damga Vurdu

Körfez Belediyesi, Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin her yıl gerçekleştirdiği Kitap Fuarında stant açarak Körfez’in sembolü olan Kiraz ve kentin tarihini anlatan eserlerini sergiledi.

Kitapseverler Körfez Belediyesinin Standına Büyük İlgi Gösterdi
Bu yıl 7.’si düzenlenen kitap fuarı interteks fuar alanında gerçekleştirildi. Birbirinden ünlü isimlerin ve yazarların buluştuğu kitap fuarına Kocaeli’de ve Türkiye’nin farklı bölgelerinde yaşayan vatandaşlar büyük ilgi gösterdi. Fuarda, Körfez Belediyesinin açtığı stant, fuarı ziyaret eden kitapseverler tarafından büyük ilgi gördü.

Körfez’in Tarihini Vatandaşlara Başkan Baran Anlattı
Bu yıl 350 yayınevi ve 450 Kültürel Etkinlik ve ünlü yazarların katılımıyla Kocaeli Büyükşehir İnterteks Uluslararası Fuar Alanında düzenlenen kitap fuarına, Körfez Belediyesinin kültür yayınlarının sergilendiği standa, davetliler büyük ilgi gösterdi. Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran’ında katıldığı fuarda Belediye Başkanı İsmail Baran, stanttı gezen vatandaşlara Körfez’in tarihini anlattı. Körfez Belediye Başkan Yardımcıları, Belediye Meclis Üyeleri, Kocaeli’nin İş Adamları ve çok sayıda davetlinin katıldığı Kitap Fuarında, Körfez Belediyesinin standı ziyaret eden kitapseverler, hem yayınlardan aldı, hem de Körfez Belediyesinin çalışmalarını inceleme fırsatı buldu.

Birçok Eser Vatandaşa Sunuldu
Fuar alanının sağ tarafında C bölümünde yer alan stantta, Körfez Belediyesi tarafından her biri uzun ve titiz araştırmalar sonucu derlenip hazırlanmış, Körfez’in tarihi ve kültürel mirasını anlatan kitapların yanı sıra, belediye tarafından hazırlanan Hereke’nin Tarihi eserinin yanı sıra belediye hizmetlerinin tanıtıldığı broşür ve kitapçıklar yer aldı.

24 Mayıs Pazar Gününe Kadar Stant Kitapseverlerle Buluşacak
Stanttı gezen vatandaşları çeşitli hediyeler ve ikramlar sunan Körfez Belediyesi çalışanları, Körfez’in sembolü olan Kiraz şerbeti ikram etti. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği Körfez Belediyesinin standını ziyaret edenlere, stant görevlileri tarafından dergi, kitap, kalem ve kalem kutusu gibi çeşitli hediyeler verildi. Vatandaşlar tarafından takdir ve beğeni ile karşılaşan Körfez Belediyesinin stantı 24 Mayıs 2015 Pazar akşamına kadar açık kalacak.

Hayati İnanç Konferansı ve İmza Programı
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İnterteks Fuar Alanında 16-24 Mayıs tarihleri arasında Kitap Fuarında Körfez Belediyesine ait kitapları stantında kitapseverlerle buluştururken 18 Mayıs 2015 Pazartesi Saat. 15.00’da Hayati İnanç ile konferans ve imza programına ev sahipliği yapacak.