Veri Politikası

 • DOLAR
  5,6913
  % 0,59
 • EURO
  6,3238
  % 0,90
 • ALTIN
  272,3742
  % -0,13
 • BIST
  103.072
  % 0,61
KO-MEK Çocuk Oyun Odaları’ndan bin 382 çocuk yararlandı

KO-MEK Çocuk Oyun Odaları’ndan bin 382 çocuk yararlandı

KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ MESLEK VE SANAT EĞİTİM KURSLARININ ANNELERİN GÖZÜ ARKADA KALMASIN DİYE KURS MERKEZLERİ İÇİNDE OLUŞTURAN ÇOCUK OYUN ODALARINA İLGİ HER GEÇEN GÜN ARTIYOR. 2018-2019 EĞİTİM DÖNEMİNDE ÇOCUK OYUN ODALARI’NDAN 1382 ÇOCUK YARARLANIRKEN ÇOCUKLARIYLA BİRLİKTE KURS MERKEZİNE GELEN ANNELER, BURADAKİ UZMAN PERSONELE ÇOCUKLARINI BIRAKARAK GÖNÜL RAHATLIĞI İLE DERSLERİNE ODAKLANABİLİYOR.

Booking.com

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitim Kurslarının annelerin gözü arkada kalmasın diye kurs merkezleri içinde oluşturan Çocuk Oyun Odalarına ilgi her geçen gün artıyor.

Çocukları nedeniyle kursa gelemeyen annelere hizmet veren KO-MEK merkezindeki Çocuk Oyun Odaları, çocuklar için de bir eğitim alanı oldu. Çocuklara, Oyun Odalarında alanında uzman eğitmenler gözetmenlik yaparken Çocuk Oyun Odaları’na 3-6 yaş arasındaki çocuklar kabul ediliyor. Anne kursiyerler eğitim gördükleri KO-MEK kurs merkezlerine çocuklarıyla birlikte gelerek çocuklarını Çocuk Oyun Odası’na götürüyor ve gözü arkada kalmadan kurs alabiliyor. Çocuk Oyun Odasına gelen çocuklar ise anneleri dersteyken, yaşıtlarıyla eğlenceli vakit geçiriyor. Buraya gelen çocuklara, değerler eğitiminden, drama eğitimine kadar geniş bir yelpazede eğitim veriliyor. Oyun odaklı eğitimlerde, çocuklar hem öğreniyor hem oyun oynamanın keyfini çıkarıyor. 2018-2019 eğitim döneminde Çocuk Oyun Odaları’ndan bin 382 çocuk yararlandı.

Çocuk Oyun Odalarının kurs merkezleri içinde yer almasından ise anneler oldukça memnun. Çocuklarını bırakacak yer olmaması nedeniyle daha önce kurslara katılamadıklarını söyleyen anneler, çocuk oyun odaları ile bu sorunlarının ortadan kalktığına işaret etti. Anneler, “Sabah çocuklarımızla birlikte kursa geliyoruz. Aynı bina içindeki Çocuk Oyun Odası’na onları teslim ediyoruz. Hiçbir şekilde gözümüz arkada kalmadan derslerimize odaklanıyoruz. Biz dersteyken onlar da bu alanda hem eğleniyor hem de eğitim alıyor. Bu önemli olanak için Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

Booking.com
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?