İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kocaeli Kitap Fuarı’nda İclal Aydın sevgisi

7. Kocaeli Kitap Fuarı’nda okurlarıyla buluşan yazar, söyleşi ile tüm salonu duygulandırdı.

7. Kocaeli Kitap Fuarı’na konuk olan İclal Aydın, sohbeti ve okuduğu şiirle izleyenlere duygu dolu anlar yaşattı. Hayata yönelik altın kuralını açıklayan Aydın, “Ben her sabah, evden yaradanın rızasını alıp, aynı şekilde dönebilmek için yaşıyorum. Bu altın kural. Böyle olduğunda her iş de öyle gidiyor” dedi.

BÜYÜKŞEHİR’E TEŞEKKÜR

Sempatik tavırları ve nezaketiyle okurlarından büyük ilgi gören İclal Aydın, Uluslararası Fuar Merkezi’ndeki Yahya Kaptan Konferans Salonu’nda bir söyleşi gerçekleştirdi. İclal Aydın söyleşine kendisini bu yıl da Kocaeli Kitap Fuarı’na davet eden Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ederek başladı.

LİSEDE HEM OKUDUM HEM ÇALIŞTIM

Yaklaşık 25 yıldır gösteri dünyasının içinde olduğunu söyleyen Aydın, hayata çok küçük yaşta ve çalışarak başladığını anlattı. Lise öğrencisiyken hem çalışıp, hem de okuduğunu kaydeden İclal Aydın, “O yıllarda Ankara’da Cem Boyner’in mağazasında çalışıyordum. Cem Bey bana hep okulu bırakmamam gerektiğini söylerdi. Ben de hem okudum hem çalıştım. Yıllar sonra Cem Boyner’i gördüğümde ben kimim diye sordum o da siz İclal Aydın’sınız dedi. Ben de hayır ben Ankara’daki sizin mağazanızda çalışan o liseli kızım dedim” şeklinde konuştu.

BU DÜNYADA ÇALIŞKANLAR KAZANIYOR

Bu hikâyeyi, özellikle gençleri okumaya motive etmek anlamında, anlatmayı çok sevdiğini kaydeden Aydın, “Anladım ki insanların başına gelen güçlükler aslında onu bu dünyada marifetli kılıyor. Ve yine şunu gördüm ki, bu hayatta sadece çalışkanlar kazanıyor. Ne ekiyorsanız onu alıyorsunuz” dedi.

KİMİN RIZASI İÇİN YAŞIYORUM?

Aydın söyleşisine okurlardan gelen soruları yanıtlayarak devam etti. Aydın, bir okurunun “Hayata yönelik altın kuralınız nedir” şeklindeki sorusuna verdiği cevapla büyük ilgi gördü. Özellikle ünlü olduktan sonra kişinin alkışlarla yaşamaya başladığını anlatan Aydın, “Ben de kendime ‘Ben kimin alkışı ya da rızası için yaşıyorum’ diye sordum. Ve sonuç olarak şuna karar verdim. Ben her sabah evden yaradanın rızasını alıp aynı biçimde dönebilmek için yaşıyorum. Bu altın kural. Böyle olduğunda her iş de öyle gidiyor” dedi.

SOSYAL MEDYA ORUÇLARIM VAR

İclal Aydın söyleşisinde sosyal medyanın kendi hayatından çaldığı zamana da vurgu yaptı. Bu nedenle kendine 63 günlük sosyal medya oruçları yarattığına dikkat çeken Aydın, “Bu sürede hiç bir şekilde sosyal medyada yer almıyorum. Haberi radyodan, televizyondan dinliyorum. Arkadaşlarımdan öğreniyorum. Sizlere de bunu öneriyorum” dedi.

UÇAK BABAMA SELAM SÖYLE

Aydın, okurlardan gelen yoğun istek üzerine babasına yazdığı “Uçak Babama Selam Söyle” şiirini okudu. Şiiri yazmasına neden olan ve babasıyla arasında geçen olayı da okurlarıyla paylaşan Aydın, salonda duygusal anların yaşanmasına neden oldu. Çok sayıda okur, Aydın’ın şiiri okuması sırasında göz yaşlarına hakim olamadı.

KADIN MECLİSİ’NDEN TEŞEKKÜR ÇİÇEĞİ

Söyleşinin sonunda Kocaeli Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Serpil Büşra Namlı, İclal Aydın’a çiçek vererek, teşekkür etti.