İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kocaeli Yöresel Ürün ve Markalarıyla ANTALYA YÖREX’de

Kocaeli İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, MARKA Doğu Marmara Kalkınma Ajansı organizasyonunda Antalya’da bu yıl 11’incisi düzenlenen YÖREX Yöresel Ürünler Fuarı’na katılarak deyim yerindeyse çıkartma yaptı.

Antalya ANFAŞ Fuar Merkezi’nde açılışı yapılan fuara Kocaeli İl Kültür ve Turizm Müdürü Fatih Taşdelen, il müdür yardımcısı Ayhan Zeren, şube müdürü Hülya Özer’in yanı sıra ilimizden de oda başkanları, ilçe belediye temsilcileri ve yöneticiler katıldı. Açılışın ilk günü Antalya Valisi Ersin Yazıcı, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ve çeşitli illerin valileri Kocaeli standını ziyaret etti. İl Müdürü Taşdelen ise güzel bir ev sahipliği yaparak standımıza gelen konuklara Kocaeli’nin yöresel ürünleri ve tanıtım materyallerini hediye etti.

KOCAELİ FARKINI GÖSTERDİ

Fuarda Başiskele, Gölcük, Kartepe ve Körfez Belediyeleri ile Hereke Han Halı, Üçcan Pişmaniye, Gebze Ticaret Odası ve Hikmet Kolonyaları stant açarken, Karamürsel, Derince ve Kandıra Belediyeleri ise yöresel ürünleriyle destek sağladı. Oldukça zengin bir görüntüye sahip olan ve ziyaretçilerin akınına uğrayan stantta; Coğrafi işaretli Nüzhetiye Bebeği ile Değirmendere fındığı, Eşme ayvası, Ayva Cezeryesi, Kiraz Lokumu ve Fidesi, Çenesuyu, Karamürsel Gazozu, Zeytin ve Zeytinyağı, Sepeti, Kandıra Bezi ve Yöresel Kıyafetleri, Yoğurdu, Pişmaniyesi, Gebze Bayram Çöreği, Kolonya ve İpek Halısı ziyaretçilerin beğenisine sunuldu. Kocaeli, Antalya adeta farkını gösterdi. Fuar 24 Ekim Pazar gününe kadar açık olacak.