Kocaeli’ndeki Engelli oyun grupları ‘engelleri kaldırıyor’

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından Kocaeli’de yer alan engelli oyun grupları ile tüm engeller ortadan kalkıyor. Park, Bahçe ve Yeşil Alanlar Dairesi Başkanlığı tarafından 15 farklı bölgeye yapılan engelli oyun grupları sayesinde engelli çocuklar gönüllerince oyun oynuyor ve eğleniyorlar.

ENGELLER ORTADAN KALKIYOR

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, engelli vatandaşların keyifli vakit geçirebilmeleri için desteğini sürdürüyor. Bu kapsamda Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı gerçekleştirilen engelli parkları ile engelli çocuklar hiç kimseden yardım almadan parklarda gönüllerince eğlenip keyifli vakit geçirme imkanı buluyorlar.

ENGELLİLERE ÖZEL

Büyükşehir tarafından Kocaeli’de yapılan engelli parklarında her şey engellilere göre dizayn edilmiş. Merdiven yerine daha rahat ulaşım imkanı bulabilecekleri rampanın yer aldığı parklarda düşmelere karşı korkuluklarda göze çarpıyor. Özel yapımlı kaydırak ve kulelerin bulunduğu oyun parklarında kullanılan malzemelerde engellilerin tehlike yaşamaması için özenle seçilmiş.

12 ENGELLİ PARKI BULUNUYOR

Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan engelli parkları Kocaeli’nin 15 bölgesinde vatandaşlarımıza hizmet ediyor. Bu parklar Başiskele Sahil Parkı, Derince Engelsiz Hizmet Merkezi, Gölcük Değirmendere Sahili ve İhsaniye Sahil Parkı, İzmit Zihinsel Engelliler Beceri Geliştirme Derneği ve Anıtpark, Karamürsel Dereköy Zihinsel Engelliler Beceri Geliştirme Derneği, Darıca Nenehatun Parkı, Gebze Çağdaşkent Mesire Alanı, Eşref Bitlis Parkı, Kandıra Namazgah Parkı ve Kartepe Yürüyüş Yolu’nda yer alıyor.