25.3 C
İstanbul

DİĞER HABERLER

Koceeli Üniversitesi BESYO öğrencileri Vinsan Spor Tesisleri’ni gezdi

Kocaeli Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu(BESYO) Spor Yöneticiliği öğrencileri, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin en önemli spor tesisleri arasında yer alan Vinsan yerleşkesini gezdi. Okutman Aykut Çetinaslan nezaretinde Vinsan yerleşkesinde incelemelerde bulunan öğrencilere, Büyükşehir Belediyesi Spor Şube Müdürü Doğa Ergün tesislerle ilgili detaylı bilgi verdi. Geleceğin spor yöneticileri ziyaret sayesinde, bir spor tesisinde olması gereken donanım ve gereklilikleri yakından görme fırsatı buldu.

SPOR TESİSİ İŞLETMECİLİĞİ DERSİ

BESYO Spor Yöneticiliği öğrencileri müfredatlarında bulunan “Spor Tesisi İşletmeciliği Dersi”ni uygulamalı olarak Vinsan Tesisleri’nde gerçekleştirdi. Öğrenciler incelemelerine, aynı zamanda ulusal müsabakalara ev sahipliği yapan, Cimnastik Salonu ile başladı. Şube müdürü Ergün, öğrencilere bin 200 metrekarelik tesisle ilgili bilgi aktardı. Salonda, track trambolin, kız paraleli, paralel, halka, ritmik cimnastik minderi, denge tahtası, kulplu beygir, atlama beygiri ve plates toplarının yer aldığını söyleyen Ergün, tesisin bu ekipman sayesinde olimpik müsabakalar için tam donanım elde ettiğini kaydetti.

CİMNASTİK SPORUNUN GÖZDE TESİSİ

Ergün, Cimnastik Salonu’ndan son dönemde Kocaeli’nin yanı sıra Mersin, İzmir ve Ankara’daki kulüplerin de yararlandığını bildirdi. Tesisin donanımına atıfta bulunan Ergün, “Buraya gelen tüm sporcular gerekli tüm donanımı bulduğu için en iyi şekilde antrenman yapma fırsatı yakalıyor. Türkiye Cimnastik Federasyonu da önemli müsabakalarını bu nedenle tesisimizde gerçekleştiriyor” dedi.

AMATÖR SPORUN HİZMETİNDEKİ TESİS

Öğrenciler Cimnastik Salonu’nun ardından Vinsan tesislerinde bulunan Halter Salonu, Yüzme Havuzu, Basketbol ve Voleybol sahaları ile Suni ve Doğal Çim Futbol Sahaları’nı gezdi. Ergün, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun amatör spor ve sporcuya verdiği öneme değinerek, “Özellikle burada bulunan suni ve doğal çim sahalarımız amatör sporcuların büyük şansı olmuştur. Bu sahalar Kocaeli amatörünün yükünü kaldıran sahalardır” şeklinde konuştu.

ÖĞRENCİLER İÇİN ÖNEMLİ TECRÜBE

Okutman Aykut Çetinaslan ise öğrencilerinden kendilerine gösterilen Büyükşehir tesislerini iyi not etmelerini istedi. Bir spor tesisinin tam donanımlı olması gerektiğine dikkat çeken Çetinaslan, “Vinsan tesislerinde spor için gerekli her türlü ekipman ve kolaylık düşünülmüş. Olası aksaklıklar için ise bir B planı hazırlanmış. Gelecekte spor yöneticisi olacak öğrencilerimin böyle bir tesisteki incelemelerinin, bilgi birikimleri açısından olumlu olduğunu düşünüyorum. Öğrencilerim için bu tesisleri gezmek iyi bir tecrübe oldu” şeklinde konuştu.

SEKASEM VE 50. YIL TESİSLERİNİ DE İNCELEDİLER

BESYO Spor Yöneticiliği öğrencileri Vinsan tesislerinin ardından yine Büyükşehir Belediyesi’ne ait ve sporcu fabrikası olarak bilinen SEKASEM ile 50. Yıl Spor Tesisleri’ni de ziyaret etti.

- REKLAM -
- REKLAM -

Son Haberler

SGB’de görev dağılımı yapıldı

Sakarya Gazeteciler Birliği’nin (SGB) genel kurulu sonrasında göreve seçilen yönetim kurulu kendi arasında toplanarak görev dağılımını gerçekleştirdi.  Sakarya’da mesleki anlamda...