İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Konuk Başkanlar Eskihisarı Çok Beğendi

Sağlıklı Kentler Birliği’nin Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker’in ev sahipliğinde düzenlenen ve 2 gün boyunca süren, ‘Yerel Yönetimler Gençlik Politikaları ve Uyuşturucu Maddeyle Mücadele’ konferansına katılan birlik üyesi belediye başkanları ve yerel yöneticiler tarihi kale ve Osman Hamdi Bey Müze evini gezdi.

Başkan Köşker konuk başkanları tekne turunda ağırlayan Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, Eskihisar sahilinde hayata geçirilecek macera ve aksiyon parkı hakkında bilgi verdi, Körfez Geçiş Köprüsü’nü tanıttı

SAHİLDE YEŞİL PEDAL TURU
Konuk başkanlar, Eskihisar’ı çok beğendi. Sağlıklı Kentler Birliği’nin Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker’in ev sahipliğinde düzenlenen ve 2 gün boyunca süren, ‘Yerel Yönetimler Gençlik Politikaları ve Uyuşturucu Maddeyle Mücadele’ konferansına katılan birlik üyesi belediye başkanları ve yerel yöneticiler Eskihisar’a hayran kaldı. Başkan Köşker ile birlikte Eskihisar’a gelen konuk başkanlar ilk olarak sahilde düzenlenen yeşil pedal bisiklet turuna katılmışlardı.

MEHTERANDAN MİNİ KONSER
Eskihisar’ın en önemli tarihi mirası olan tarihi kaleye çıkan konuk başkanlar ve yerel yöneticiler, kaleye gelişlerinde Gebze Belediyesi Mehteran Takımı tarafından karşılandı. Kalenin eşsiz manzarası eşliğinde mini konseri dinleyen konuklar daha sonra Türk müzeciliğinin kurucusu ve ressam Osman Hamdi Bey’in müze evini ziyaret etti. Müze evi Başkan Köşker ile birlikte ziyaret eden konuk başkanlar ve yerel yöneticiler, tarihçesi hakkında da geniş kapsamlı bilgi aldı.

TARİHİ KALE VE MÜZE EV
Tarihi kale ve Osman Hamdi Bey Müze Evi ziyaretinin ardından konuk başkanlar düzenlenen tekne turuna katıldı. Yoğun panel programı ve inceleme turunun yorgunluğunu tekne turunda körfez manzarası eşliğinde bir nebze olsun atan konuklar sahil şeridini yakından tanımış oldu. Konuklarıyla yakından ilgilen ev sahibi Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, Eskihisar sahilinde hayata geçirilecek macera ve aksiyon parkı hakkında bilgi verdi.

KÖRFEZ KÖPRÜSÜ TANITILDI
Belediye hizmetleri ve uygulamaya girecek projeler hakkında konuk başkanları ve yerel yöneticileri bilgilendiren Başkan Köşker, İzmit Körfezi’nin iki yakasını birleştirecek olan Körfez Geçiş Köprüsü hakkında da bilgilendirdi. Tekne turunda katılan gazeteci yazar İsmail Kahraman da Gebze’nin tarihi değerleri hakkında konukları aydınlattı. Tekne turunun ardından konuklar, Eskihisar’da fasıl eşliğinde verilen akşam yemeğine katıldı. Akşam yemeğine SBK Başkanı ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe de katıldı.