İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Körfezli Ertem 9 Branştan Sertifika Aldı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitimleri Kursları (KO-MEK), gençlerin eğitim ve kişisel gelişimleri konusunda öncülük yapıyor. Bazı genç kursiyerler, KO-MEK’ te aynı anda birkaç branşta eğitim alarak kendilerini geliştirme fırsatı buluyor.

Daha önce birçok farklı branşta eğitim alan ve şu anda KO-MEK kurslarına devam eden Körfez Kurs Merkezi kursiyerlerinden Körfez Kent Konseyi Proje Kulübü Organizasyon Komitesi Başkanı 18 yaşındaki Ferhat Ertem de bu gençlerden biri. Şu anda Yönetici Asistanlığı Branşı’ nda eğitimlerine devam eden Ferhat Ertem, başvurduğu 14 farklı branşın 9’ undan mezun olarak sertifika aldı. Şu an 3 branşta kurs açılmasını bekleyen Ertem KO-MEK kurslarının hayatını değiştirdiğini söylüyor.

BİR O KADAR DAHA KURS BİTİRMEK İSTİYORUM

İki yıldır kurslara devam eden ve KO-MEK’ ten Bilgisayar, Bilgisayar Destekli Tasarım, Tiyatro, İş ve Sosyal Hayatta İletişim, Kişisel Gelişim, Drama, Temel Muhasebe, Diksiyon, Arapça, kurslarını başarılı bir şekilde tamamlayarak sertifikalarını alan Ertem, bu kurslardan herkesin faydalanması gerektiğini belirterek: ‘’KO-MEK Kurslarına ilk başladığım yıl 6 kurs bitirmiştim. Arkadaşlarım bana ‘’bu kadar kursa giderken yorulmuyor musun? ’’diye soruyorlardı. Ben de onlara ‘’Zor geliştirir, kolay gevşetir. Biz gelişmek için zoru seçmek zorundayız.’’ diyordum. Ayrıca KO-MEK ailesi kişisel gelişimimiz, arkadaş çevremizin genişlemesi ve meslek edinme konusunda bize çok şey kattı. Gönlümden geçen bir bu kadar kurs daha bitirebilmek’’ dedi.

Konuşmalarında, hitabetinde ve davranışlarında da KO-MEK vesilesiyle olumlu yönde gelişmeler olduğunu ifade eden Ertem: ‘’ Bu zorlu bir yol gibi görünse de, her zaman şükrediyorum ve KO-MEK ‘ te olmaktan çok mutluyum. Bence KO-MEK insana yatırım projesinin en belirgin örneğidir. Bu projeyi hayata geçiren yetkililere, Belediye Başkanlarımıza, KO-MEK yönetimine, hocalarımıza ve kursiyer arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyorum.’’ diyen Ferhat Ertem, aynı zamanda Büyük Doğu Fikir Ocakları Kocaeli Şube Başkanı ve şiir yazıyor.