İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Miniklerden KANSERDER’i duygulandıran ziyaret

Sakarya Mefkure Eğitim Kurumları Ana Sınıfı öğrencileri Lösemili Çocuklar Haftası dolayısıyla Kanserder’i ziyaret etti. Öğrenciler kanser hastası çocuklar için getirdikleri hediyeleri dernek başkanı Nihal Akar’a teslim etti.

Hülya SÜRÜCÜ – SAKARYA Sabah saatlerinde okul öğretmenleri ve öğrencilerini KANSERDER binasında ağırlayan Nihal Akar, çocukların ziyaretlerinden mutlu oldu. Minikler kanserli çocuklar için getirdikleri hediye paketlerini Akar’a teslim ederken, birlikte hatıra fotoğrafı da çektirdi.

KANSERDER binasını gezen ve kanser hastası çocukların odasında Başkan Nihal Akar’dan, yapılan çalışmalar hakkında bilgiler alan minikler, teker teker sıraya girdi ve getirdikleri hediyeleri başkana teslim etti.

“KANSER DEĞİL, SEVGİ BULAŞICIDIR”
Okul öğretmenlerine ve öğrencilerine duyarlılıklarından ve ziyaretlerinden ötürü teşekkür eden KANSERDER yönetim kurulu başkanı Nihal Akar, “Kanser bulaşıcı değildir. Bulaşıcı olan sevgidir. Paylaşmaktır. Küçük gönüllerin büyük duyarlılığı bizleri mutlu etti. Getirdiğiniz hediye paketlerini en kısa zamanda hem hastanelerde tedavi gören, hem de derneğe gelip giden kanser hastası çocuklarımıza ulaştıracağız” dedi.

EN HAYIRSEVER VE DUYARLI OKUL
Akar ayrıca, “Sevgi paylaşıldıkça büyür. Mefkure Eğitim Kurumlarının idarecilerine, eğitim kadrosuna ve değerli öğrencilerine teşekkür ediyoruz. Bir grup hastamızla birlikte size iade ziyaretine geleceğiz. 2015 in en hayırsever duyarlı örnek eğitim kurumu olarak Mefkure Eğitim Kurumlarını belirledik. En kısa sürede size bir plaket de takdim edeceğiz” şeklinde konuştu.

ÇALINAN OYUNCAKLARIN YERİNE…
Geçtiğimiz aylarda kanser hastası çocuklara ait oyuncakların kimliği meçhul kişi ya da kişiler tarafından çalındığını hatırlatan Nihal Akar, “Getirdiğiniz oyuncakları o oyuncaklar yerine koyacak ve çocuklarımızın kullanımına sunacağız. Allah sizlerden razı olsun. Umarım bir daha böylesi talihsiz olaylara maruz kalmayız. Bu çocuklar hepimizin” dedi.

Öğrenci velileri adına derneğe gönderilen risale notunu okuyan ve çok duygulanan KANSERDER başkanı Nihal Akar, Lösemili Çocuklar Haftası dolayısıyla aynı gün 3 ayrı programa daha katılacağını hatırlattı.

ORGAN BAĞIŞI KAMPANYASI
Öte yandan Serdivan AVM’de stand açan KANSERDER, organ bağışı kampanyası da başlattı. “Sen öldükten sonra da birilerini yaşat” sloganı ile yürütülen kampanyaya vatandaşlardan ilgi geldi.