İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

MTTB Necip Fazıl Haftasında Serdar Tuncer’i Ağırladı

Milli Türk Talebe Birliğinin düzenlediği program ile Sakarya Üniversitesi’ne Serdar Tuncer, okuduğu şiirler ve üstadın hayatından verdiği örnek hikayeler ile izleyenleri kendine hayran bıraktı.

Milli Türk Talebe Birliği Sakarya İl Başkanlığı, Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamında yürüttüğü MTTB Kuruluşunun 100. Yılında Medeniyet Okumaları ve Yarın ki Türkiye İnşası projesiyle Üstad Necip Fazıl Kısakürek haftasında Serdar Tuncer ile Üstadı Anlıyoruz isimli şiir dinletisi gerçekleştirdi. Sakarya Üniversitesi Kongre Merkezinde gerçekleşen programa Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş da katıldı. Sanatçı Tuncer’e ilgi oldukça yoğun olurken, salona sığmayan kalabalık şiirleri kapıdan dinlemek durumunda kaldı.

Programda bir konuşma yapan MTTB Sakarya İl Başkanı Özcan Ayma, “Safını kurulduğu günden bu yana her fırsatta belli eden yüz yıllık çınarın gölgesindeyiz. Kaderin Sakarya’da bir araya getirip, bu kutlu davayı omuzlama şerefiyle onurlandırdığı bizler, var olan gücümüzle, bizden önceki büyüklerimizin açtığı yoldan giderek, durmadan, bıkmadan, kırmadan, yılmadan çalışmaya, çabalamaya bugüne kadar nasıl devam ettiysek, bugünden sonra da devam edeceğiz.” dedi.

Başkan Ayma’dan sonra sahne alan Serdar Tuncer de Üstad Necip Fazıl’ın eserlerini okuyarak eşi bulunmaz anlar yaşattı. Şiir aralarında katılımcılara üstadın hayatından örnekler de veren Tuncer, hikayeleri ile tüm salonu bazen güldürdü bazen de düşündürdü. 2 saatten fazla sahnede kalan Serdar Tuncer son olarak Sakarya şiirinde sahneyi MTTB Sakarya Teşkilatından Fatih Çoban ile paylaştı.

Program sonrasında Serdar Tuncer’e plaket takdim eden MTTB Proje Sorumlusu Muhammed Talha İbil, böylesine güzel bir gün yaşattığı için kendisine teşekkür etti. Daha sonra Vali Coş, Serdar Tuncer ve Milli Türk Talebe Birliği Sakarya Teşkilatı hep birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.

 

MTTB-Sakarya-Serdar-tuncer (6)

MTTB-Sakarya-Serdar-tuncer (5)

MTTB-Sakarya-Serdar-tuncer (4)

MTTB-Sakarya-Serdar-tuncer (3)

MTTB-Sakarya-Serdar-tuncer (2)

MTTB-Sakarya-Serdar-tuncer (1)