3.9 C
İstanbul
9 Mart 2021

Nilüfer’de işitme engelliler ve çocuklara özel maske üretiliyor

Diğer Haberler

Kağıthane Belediyesi Kadın Girişimcileri Destekliyor

Kadınların ekonomik özgürlüklerini elde etmesi amacıyla Kağıthane Belediyesi'nin hizmete açtığı Maharetli Eller Çarşısı, 525 kadına gelir sağlıyor. İSTANBUL- Kağıthaneli kadınlar...

Sakarya’da ihtiyaç sahiplerine yönelik Sosyal Mağaza açıldı

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından ihtiyaç sahiplerine yönelik hayata geçirilen sosyal mağaza projesinin açılışı töreni gerçekleştirildi. Törende konuşan Başkan Ekrem...

BUSMEK’le ‘fırsat eşitliği’

BURSA – Sanat ve mesleki eğitim kurslarıyla ağırlıklı olarak kadınların daha donanımlı ve birikimli hale gelmesine sağlayan BUSMEK, Bursa Büyükşehir...

Nilüfer Belediyesi maske üretim atölyesinde yeni tip Koronavirüs (COVID-19) önlemleri kapsamında işitme engelliler ve çocuklara özel maskeler üretiyor.

Koronavirüsle mücadele kapsamında herkese maske kullanım zorunluluğu getirilmesi, işaret dili ve dudak okuma yoluyla iletişim kuran işitme engellilerin işini zorlaştırdı. Nilüfer Belediyesi de bu süreçte işitme engellilere bir nebze de olsa destek olmak için maske üretimini çeşitlendirdi.

21 Nisan’dan bu yana haftanın her günü 20 binin üzerinde maskenin üretildiği Nilüfer Belediyesi Halk Evi’ndeki atölyede, işitme engellilerin dudak okuyarak iletişim kurmalarına olanak sağlayacak şekilde ağız bölümü şeffaf maske üretilmeye başlandı. İşitme engelli vatandaşların yakınları ve ailelerine talepleri doğrultusunda dağıtılacak bu maskelerin yanısıra, çocuklar için de küçük ölçülerle tasarlanmış maskeler üretildi.

20 yaş altına uygulanan sokağa çıkma yasağının belirli gün ve saatlerde esnetilmesi üzerine, sokağa çıkabilecek çocukların ihtiyacı öngörülerek başlatılan çalışma kapsamında çocukların yüz yapılarına uygun küçük boyutlarda maske üretiliyor.

Nanwoven kumaştan 3 katlı, 80 gram ağırlığında üretilen maskeler, Nilüfer Belediyesi’nin hizmet binalarında, vatandaşlara ihtiyaçları kadar veriliyor.  Muhtarlıklar aracılığıyla da vatandaşlara ulaştırılan maskeler pazar yerlerinde de halka dağıtılıyor.

- REKLAM -
- REKLAM -

Son Haberler