İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Özel Eğitim Öğrencileri Polis Oldu

Polis Haftası münasebetiyle, Bolu İl Emniyet Müdürlüğü’nün organize ettiği bir etkinlikte 50. Yıl İzzet Baysal Ortaokulu ile Mevlana Ortaokulu Özel Eğitim Sınıfı öğrencileri, polis kıyafetleri ile Bolu Valisi Aydın Baruş’u ziyaret ettiler. 

Bolu Valisi Aydın Baruş, Polis Haftası münasebetiyle kendisini ziyaret eden 50. Yıl İzzet Baysal Ortaokulu ile Mevlana Ortaokulu Özel Eğitim Sınıfı öğrencilerini makamında ağırladı. Ziyarete İl Emniyet Müdür Yardımcısı Tuncay Sancak, Asayiş Şube Müdürü Mehmet Çömlekçi, Mevlana Ortaokulu Müdürü Ömer Akı, 50. Yıl İzzet Baysal Orta Okulu Müdürü Tamer Özkan, İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube birimi çalışanları, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Ziyarette Vali Baruş, iki okulun özel eğitim sınıfında okuyan öğrenciler ile tek tek tokalaşarak, onlarla sohbet etti. “Sizleri bugün burada görmekten son derece memnun oldum” diyen Vali Baruş, ” Özellikle belirtmek isterim ki çocuklarımıza polis kıyafetleri çok yakışmış. İnşallah onlar da ileride vatan ve millet için hizmet eden yararlı insanlar olurlar ve memleketimize güzel hizmetler yaparlar” şeklinde konuştu.

Yeşil, kırmızı ve mavi üniformalarla gelen özel eğitim öğrencilerine kıyafetleri ve bu kıyafetlerle görev yapın polislerin görev alanları hakkında sorular soran ValiBaruş, “İnşallah büyüyünce sizler de başarılı birer polis olursunuz. Büyükleriniz gibi insanlara hizmet etmenin mutluluğunu yaşarsınız. Çünkü insanlara hizmet etmek kadar bir bireyi hayatında mutlu eden bir vesile yoktur. O yüzden sizlerin de güzel hizmetler yapacağına inanıyorum. Sizin memleketimize faydalı birer insan olmanız için çaba sarf eden öğretmenlerimize de teşekkür ediyorum. İki okulumuzda öğrenim gören öğrencilerimiz sizler bu ülkenin geleceğisiniz. Gelecekte başarılı birer meslek mensubu olarak, ülkemize hizmet edeceksiniz. ”dedi.

Emniyet teşkilatının Polis Haftası’nı da kutlayan Vali Baruş “Bu vesile ile de Polis Haftası’nın tüm emniyet mensuplarımıza hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum. Tüm emniyet mensuplarımıza aileleri ile birlikte ömür boyu mutluluklar diliyorum Gece-gündüz bizlerin huzuru için hizmet eden polislerimizin bu fedakarlığını ülkemiz insanı hiçbir zaman unutmuyor, her zaman onları takdir ediyor. Bu başarılı hizmetlerinin devamını diliyorum ve hepsine ilimizin huzuruna yapmış oldukları katkılardan ötürü teker teker teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.
Özel eğitim öğrencileri de üzerlerindeki polis kıyafetleri ile Vali Baruş’a selam verdiler ve ilerde polis olmak istediklerini ifade ettiler.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile İl Emniyet Müdürlüğü’nün yürütmüş olduğu bu proje de emeği geçenleri de kutlayan Vali Baruş, Polis teşkilatının her zaman halkın içinde onlara korku veren değil güven veren bir teşkilat olarak bilindiğini ve bu projelerle bu bilincin her geçen gün arttığını da ifade etti.

Ziyaretin sonunda Vali Baruş, dokuz özel eğitim öğrencisine çeşitli hediyeler verdi ve ziyaretin anısına onlarla hatıra fotoğrafı çektirdi.

Valilik ziyaretinin ardından Özel eğitim öğrencileri Emniyet mensupları ile birlikte temsiliolarak trafik ve asayiş uygulamaları yaptılar. İlk olarak öğrenciler Bolu Valiliği önündeki kavşakta durdurulan araçlara evraklarını sordular, emniyet kemerini mutlaka takmaları gerektiğini belirterek sürücülere sosyal mesaj da verdikten sonra durdurulan araçtaki sürücülere çiçek verdiler. Diğer taraftan İzzet Baysal Caddesi’ne de çıkan özel eğitim öğrencileri kimlik kontrolü de yaptılar ve yine kontrol yaptıkları kişilere çiçek takdim ettiler.