İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Ritsa Dans ekibi Abhazya’da

Sakarya’da kurulan ve özerk bir ekip olan eğitmenliğini Özgür Samsun’un (Sımsım) Ritsa Dans Ekibi; ilk yurt dışı turnesini Abhazya’ya gerçekleştirdi.

Sakarya Abhaz Derneği’nin yüzü anavatana dönük olan herkesi desteklediğinden dolayı dernek yöneticilerinden Ayhabı olarak Ercai Pınar (Bickuriya) ve Gürkan Güneş (Çikipa) ile birlikte ilk yurt dışı Turnesi’ni 20-29 Ağustos tarihleri arasında Anavatanları Abhazya’ya gerçekleştiren Özgür Samsun’un (Sımsım) eğitmenlindeki Ritsa Dans Ekibi; Abhazya’nın birçok bölgesinde gösterilerini sergiledi.

Hacımba ile görüştüler

Ekibin Ayhabıları Sakarya Abhaz Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Bickuriya Ercai Pınar ve Çikipa Gürkan Güneş ile birlikte Abhazya Cumhurbaşkanı Raul Hacımba’yı da ziyaret eden Ritsa Dans Ekibi; Sakarya Abhaz Derneği Başkanı Oral Kobaş ve Türkiye’de yaşayan Abhazlar’ın selamını iletti. Türkiye’de böyle bir ekip kurarak, gerek örf, adet, gelenek, gerekse oyunlarıyla Türkiye’de Abhazya’yı yaşattıkları için teşekkür eden Cumhurbaşkanı Raul Hacımba, Sakarya Abhaz Derneği, Ritsa Dans Ekibi’ni tebrik etti.

Untitled-d2