Sakarya’da Faik Baysal ve Kitap Kafe Açılıyor

Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada, yenileme çalışmalarının tamamlandığı Faik Baysal Kütüphanesi ve Kitap Kafe’nin 31 Mart Salı günü resmi açılış töreninin gerçekleştirileceği belirtilerek, programa tüm vatandaşlar davet edildi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada, “Yenileme çalışmalarının tamamlanması ile kısa süre önce Sakaryalılara hizmet sunmaya başlayan Faik Baysal Kütüphanesi ve Kitap Kafe’nin resmi açılışı 31 Mart Salı günü gerçekleştirilecektir. Saat 17.30’da başlayacak programa tüm vatandaşlarımız davetlidir” denildi.

Kültür Sanat Buluşmaları
Daha önce İl Özel İdaresi’nden Büyükşehir Belediyesi’ne devrolan kütüphanede gerekli iyileştirme çalışmaları başlatılmış, binanın dış cephesinde özel bir tasarım hayata geçirilmişti. Başlatılan anket çalışması sonrasında Faik Baysal Kütüphanesi adı verilen yeni merkezin yanında hizmet sunacak Kitap Kafe’de de çalışmalar tamamlanmış, kültür sanat buluşmalarına ev sahipliği yapacak merkezler kısa süre önce Sakaryalıların hizmetine sunulmuştu.