İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Sakarya’da Sözleşme Hazırlama ve İnceleme Teknikleri eğitimi verildi

Sakarya Barosu Genç Avukatlar Meclisi’nin düzenlediği ve konuşmacı olarak Doç. Dr. Av. Arb. Umut Yeniocak’ın katıldığı ‘Sözleşme Hazırlama ve İnceleme Teknikleri eğitimi, Baro Konferans Salonu’nda verildi.

Sakarya Barosu Genç Avukatlar Meclisi tarafından ‘Sözleşme Hazırlama ve İnceleme Teknikleri’ konulu eğitim düzenlendi. Eğitime genç avukatlar yoğun ilgi gösterdi.

Sakarya Barosu CMK ve Adli Yardım Koordinatörü Av. Alim Mert’in açılış konuşmasıyla başlayan eğitim, Baro Konferans Salonu’nda yapıldı.

Eğitime konuşmacı olarak katılan Doç. Dr. Av. Arb. Umut Yeniocak, eğitimde sözleşme uygulamaları ve sözleşmeden kaynaklı davalar konusundaki bilgilerini meslektaşları ile paylaşarak, merak edilen soruları cevapladı.

Eğitimin sonunda, Sakarya Barosu Genç Avukatlar Meclisi Genel Sekreteri Av. Erva Nalbantoğlu ve Yürütme Kurulu üyesi Av. Ayşe Macuncu, Yeniocak’a katılımları ve katkılarından dolayı teşekkür ederek, plaket takdim etti.

“Önemli ve güncel bir konu”

Eğitimin ardından değerlendirmelerde bulunun Yeniocak, meslektaşlarının katılımı ve ilgisinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Yeniocak, “Sözleşme Hazırlama ve İnceleme Teknikleri konusu hem sözleşme uygulamaları açısından hem de sözleşmeden kaynaklı davalar bakımından oldukça önemli ve her zaman güncel bir konu. Ders kitapları ve bu konudaki çok değerli eserler, yöntem ve metot bakımından bazen bizim somut olarak bir vakayı çözmemiz açısından yetersiz kalabiliyor. O yüzden bu eğitimin içeriği ilgi çekiyor ve birçok avukatın işine yarıyor. Yani eğitimin içeriği bir ihtiyaca cevap verdiğinden dolayı meslektaşlarımız ilgi gösteriyor” ifadelerinde bulundu.

Ayrıca Yeniocak, misafirperverliği ve nazik davetleri dolayısıyla Sakarya Barosu’na teşekkür ederek, başka bir eğitimde tekrardan bir araya gelmek istediğini kaydetti.

Reklamlar

İlk yorum yapan siz olun

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan marmarabasin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.