İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Sakarya’daki Tokatlılar Gönülde Birlik ve Dayanışma Gecesi’nde buluştu

Sakarya Tokatlılar Kültür ve Dayanışma Derneği tarafından organize edilen “Gönülde Birlik ve Dayanışma Gecesi” muhteşem geçti.

Oğuz Düğün Salonunda gerçekleştirilen geceye Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, Büyükşehir belediyesi daire başkanları, genel sekreterler, siyasi partilerin milletvekili aday adayları, partililer, dernek yöneticileri ve çok sayıda Tokatlı üye katıldı.

BAŞKANDAN TEŞEKKÜR

Gecede açış konuşmasını dernek başkanı Şemsettin Aydın yaptı. Aydın, geceyi, Sakarya’da yaşayan Tokatlıların birlik ve dayanışmasını pekiştirmek amacıyla organize ettiklerini belirterek, tüm misafirlere teşekkür etti.

Ardından Tokat Kültür Müdürlüğü Halk Oyunları ekibi yöresel oyunlar sergilerken, folklör ekibinin gösterisi çok beğenildi.

TÜRKÜLERLE COŞTULAR

Gecede Türk sanat müziği sanatçısı Canan DEMİRCAN da sahne aldı ve güzel eserler seslendirdi. Tokat ağzıyla yazılmış ‘ Diyorlar Bizde’ şiirinin de okunduğu gönülde birlik ve dayanışma gecesinde, Tokat Reşadiye doğumlu Türk Halk Müziği sanatçısı Aslı ŞAHİN türküler seslendirdi. Şahin’in türküleri Tokatlıları coştururken, gecenin sonunda folklör ekibine dernek başkanı Şemsettin Aydın tarafından bir plaket takdim edildi.

1

2

3

4

5

6

 

 

[Haber – Fotoğrağ : Hülya Sürücü]