Sakarya’dan Afrika’ya Yardım Köprüsü

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, SAÜ Öğrencileri Dayanışma Platformu tarafından başlatılan ‘Kampüs’ten Afrika’ya 1 Kuyu 1 Göz Açma’ yardım kampanyasının tanıtım standını iş adamları ile ziyaret etti.

SAKARYA

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Sakarya Üniversitesi Öğrencileri Dayanışma Platformu tarafından başlatılan ‘Kampüs’ten Afrika’ya 1 Kuyu 1 Göz Açma’ yardım kampanyası tanıtım standını Sakaryalı iş adamları ile ziyaret etti. Daha önce Başkan Toçoğlu üniversite öğrencileri ile bir araya gelmiş, başlatılan kampanyaya tüm şehri destek olmaya davet etmişti.

Destek Sözü

Gerçekleştirilen ziyarette yardım kampanyası ile ilgili son verileri Başkan Toçoğlu ve iş adamları ile paylaşan Eğitim-Bir-Sen Üniversite Şubesi Başkanı Yaşar Kahraman, destekleri için Toçoğlu ve iş adamlarına teşekkür etti. Sakaryalı iş adamları ise yardım kampanyasında görev alan tüm öğrencileri tebrik ederek, Afrika’ya tam destek sözü verdi.

Yardımda Bulunmak İçin

SAÜ’de faaliyet gösteren 12 öğrenci topluluğu tarafından başlatılan yardım kampanyasına bağışta bulunmak isteyenler tüm cep telefonu operatörlerinden ‘SAU AFRIKA’ yazıp 3072’ye mesaj atarak 5 TL’lik destekte bulunabilirler. Ayrıca Türkiye Finans Bankası’nın 1730058 hesap numarası kullanılarak da kampanyaya katılım sağlanabilir. Başlatılan yardım kampanyası ile Afrika’da bir adet su kuyusu açılması ve yüz Afrikalı vatandaşın katarakt ameliyatının gerçekleştirilmesi amaçlanıyor. ‘1 Kuyu 1 Göz Açma’ yardım kampanyası ile ilgili ayrıntılı bilgi 0551 120 40 90 numarasından alınabilir.