İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Sakaryalı Komutanlara Veda Yemeği

Sakarya’da görev yapan Garnizon Komutanı Tuğgeneral Bilgehan Saymaz’ın emekli olması ve İl Jandarma Komutanı Albay Adnan Şimşiroğlu’nun da Ankara’ya tayini nedeni ile, önceki gece Özkum Tesislerinde bir veda yemeği düzenlendi.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Sakarya Cumhuriyet Başsavcı Vekili Erdoğan Birol, Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanvekili Hasan Polat, Bölge Adliye Mahkemesi Cumhuriyet Başsavcısı Haydar Memiş, Sakarya Barosu Başkanı Zafer Kazan, Vali yardımcıları, ilçe kaymakamları ve daire müdürlerinin katıldığı yemekte konuşan Vali Coş, emekliye ayrılan Garnizon Komutanı Tuğgeneral Saymaz ile ilimizdeki görevini tamamlayan İl Jandarma Komutanı Albay Şimşiroğlu’na görev süreleri içindeki hizmetlerinden dolayı teşekkür etti.
Vali Coş, yaptığı konuşmasında “ Malum hepimiz dünyada faniyiz, gelip geçiciyiz. Nice büyük insanlar, nice büyük kahramanlar geldi bu dünyada yaşadı, hizmet etti ve emaneti teslim etti. Önemli olan, gök kubbede hoş bir seda bırakmak, çalıştığı yerde üslendiği vazifeleri en iyi şekilde ifa etmek ve başarıyla görev süresini tamamlamak.  Bu noktadan bakınca her iki değerli mesai arkadaşımın, hem sayın Paşamın, hem değerli Albayımın üslendikleri vazifeleri en iyi şekilde yerine getirmek için büyük mesai ve özveri içinde olduklarına ben şahidim. Kendilerini tebrik ediyor, teşekkürlerimi sunuyorum.” diye konuştu.
Konuşmaların ardından Vali Coş, ilimizde görev süresi boyunca gösterdikleri üstün çalışmalar dolayısı ile İl Jandarma Komutanı Albay Şimşiroğlu’na başarı belgesi ve plaket verdi. Vali Coş, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu ve Baro Başkanı Zafer Kazan emekliye ayrılan Tugay Komutanı Tuğgeneral Saymaz’a Sakarya’da görev yapmasının anısına hediyeler verdi. Tuğgeneral Saymaz ve Albay Şimşiroğlu’nun davetlilerle vedalaşmasının ardından program sona erdi.
XM4B0047(1)
XM4B0048(1)
XM4B0051(1)
XM4B0090(1)
XM4B0098(1)
XM4B0107(1)
XM4B0136-M(1)