14.9 C
İstanbul

Sapanca’da kış dönemi kayıtları başladı

- REKLAM -
- R E K L A M -

 

Sapanca Belediyesi Kültür Müdürlüğü tarafından düzenlenen kurslarda kış dönemi kayıtları başladı.  Açılması planlanan kurslar bu yıl “burda” sloganı ile düzenlenecek.

SAKARYA – Sapanca

Sapanca Belediyesi Kültür Müdürlüğü tarafından yaz döneminde açılan gitar, keman, sepetçilik, kokulu taş, çini-seramik, ahşap oyma ve Arapça kurslarının ardından kış döneminde kurslar devam edecek. Arapça, diksiyon, keman, kemençe, gitar, 3 boyutlu resim, karakalem, sepetçilik, seramik-çini, kokulu taş, bağlama, giyim, el sanatları, Türk Halk Müziği, ney, mozaik, işaret dili, ilk yardım ve tulum kategorilerinde açılması planlanan kurslar “burda” sloganı ile düzenlenecek.

Ücretsiz olarak düzenlenecek kurslar Sapanca Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünün katkılarıyla gerçekleştirilecek. Kurslara katılmak isteyen vatandaşlar Ekim ayında başlayacak kurslara Kırkpınar Kültür Merkezi’nden kayıt yaptırabilecek.

EĞİTİM, KÜLTÜR VE TURİZM ŞEHRİ SAPANCA 

Geçen yıl açılan 23 farklı kursta 653 vatandaşa ücretsiz eğitim verildiğini belirten Belediye Başkanı Doç. Dr. Aydın Yılmazer, kurslara olan ilgini memnuniyet verici olduğunu söyledi.

İlçe genelinde açtıkları bilgi kültür evlerinde eğitimlerin aralıksız devam ettiğini hatırlatan Başkan Yılmazer, “Bu yılda kültür müdürlüğümüz bünyesinde çeşitli kurslar açmayı planlıyoruz. Sadece belirli dallarda değil halkımızdan gelen tüm istek ve talepleri değerlendirerek kurslarımızı çeşitlendiriyor ve yenilerini ekliyoruz. Ücretsiz olarak gerçekleşecek olan tüm kurslarımıza tüm halkımızı davet ediyorum” dedi.

- REKLAM -
- REKLAM -spot_img

Araç Kiralama - Arayın, Karşılaştırın ve Tasarruf Edin

Son Eklenen Haberler
Diğer Haberler