İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Satürn’ü ve göktaşı yağmurunu merakla izlediler

Gökyüzü Gözlem Şenliği’nin ikinci günü renkli görüntülere sahne oldu

Kocaeli Bilim Merkezi tarafından düzenlenen Gökyüzü Gözlem Şenliği’nin ikinci gününde de vatandaşların yoğun ilgisi vardı. Özellikle çocuklar atölyelerde büyük bir dikkatle teleskop yaptılar. Büyük küçük herkesin ücretsiz olarak katıldığı Gökyüzü Şenliği’nde gökyüzü, astronomi, yıldız ve gezegenler hakkında bilgiler verildi, atölyeler düzenlendi ve teleskoplar aracılığıyla milyonlarca yıl uzaktaki yıldız ve gezegenler gözlemlendi.

UZUN KUYRUKLAR OLUŞTU
Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı Müzeler Şube Müdürlüğü’ne bağlı olarak hizmet veren Kocaeli Bilim Merkezi tarafından organize edilen Gökyüzü Gözlem Şenliği iki gün sürdü. İlk gün gelemeyen vatandaşlar ikinci günde uzun kuyruklar oluşturdu. Balkan ülkelerinden ilimizde misafir olan gençlerin katılımıyla tam bir şenlik havasına bürünen gecede, çocuklar kadar büyükler de heyecanla gökyüzünü incelediler.

KOCAELİ BİLİM MERKEZİ ÖNÜNDE
Gözlem Şenliği,19.00-24.00 saatleri arasında Kocaeli Bilim Merkezi önünde gerçekleştirildi. Atölyelerle başlayan şenlik Planetaryum atölyesi ile devam etti. Havanın kararmasıyla İstanbul Üniversitesi’nden getirtilen profesyonel teleskoplarla Satürn ve göktaşı yağmuru gözlemlendi​.

1

2

3

4

6

7

8

IMG_7905

IMG_7909

IMG_7929

IMG_7967

IMG_7978

IMG_7987

IMG_8014

IMG_8016

IMG_8037