İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Sefa Demir Jandarma Astsubay Meslek Yüksek Okulu’nu kazandı

Kocaeli Büyükşehir’in ücretsiz spor özel yetenek kursu öğrencisi Sefa Demir, Ankara Jandarma Astsubay Meslek Yüksek Okulu’nu kazandı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin, Spor, Polis Meslek Yüksek Okulu, Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu ile Askeri Liselere girecek öğrenciler için açtığı ücretsiz spor özel yetenek kursları başarının adresi oldu. Bu kurslara katılan 19 yaşındaki Sefa Demir, girdiği askeri lise sınavını kazandı. Sefa Demir, aldığı derece ile Ankara Jandarma Astsubay Meslek Yüksek Okulu’na girmeye hak kazandı.

SEFA DEMİR’DEN BÜYÜKŞEHİR’E TEŞEKKÜR
Genç astsubay adayı, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne açtığı ücretsiz kurslar için teşekkür ederken, “Kursların verildiği 50. Yıl Spor Salonu’nda, gireceğimiz sınavların parkurları oluşturuldu. Bu parkur olmasaydı, sınavı kazanamazdım. Benimle ve diğer tüm arkadaşlarımla hocalarımız ve Büyükşehir yetkilileri yakından ilgilendi. Teşekkür ediyorum” dedi.

SINAVA GİREN ÖĞRENCİLERİN UMUDU OLDU
Bilindiği gibi, Büyükşehir Belediyesi mayıs ayında aldığı bir kararla Spor, Polis Meslek Yüksek Okulu, Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu, Polis Okulu ve Askeri Liselere ücretsiz hazırlık kursu açtı. Ücretsiz spor özel yetenek kurslarının açılmasıyla birlikte çok sayıda genç bu kurslara kayıt yaptırarak, uzman antrenörler gözetiminde sınavlara hazırlanmaya başladı.

BAŞARI HABERLERİ GELMEYE BAŞLADI
Okulların sınav tarihleri geldiğinde, öğrenciler antrenörleriyle birlikte Türkiye’nin dört bir yanında açılan sınavlara katılmaya başladı. Kısa süre içinde de başarı haberleri Kocaeli’ne ulaştı. Bu kurslara katılan çok sayıda öğrenci Türkiye’nin en önemli lise ve üniversitelerinin sınavlarını kazandı.

GENÇ ASTSUBAY ADAYI
Ücretsiz spor özel yetenek kurslarına katılan 19 yaşındaki Sefa Demir de başarı tablosuna adını yazdırdı. Sefa Demir, girdiği Askeri Lise sınavlarında başarılı olarak Ankara Astsubay Meslek Yüksek Okulu’na girmeye hak kazandı. Sevincini antrenör ve arkadaşlarıyla paylaşan Sefa Demir, başarının arkasında Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin büyük payı olduğunu söyledi.

BU PARKUR OLMASAYDI KAZAMAZDIM.
Duygularını paylaşan Sefa Demir, 50. Yıl Spor Salonu’nda sınavlar için hazırlanan parkura dikkat çekti. Büyükşehir Belediyesi’nin sınavların gerçekleştirildiği parkurların birebir özelliklerini 50. Yıl Spor Salonu’nda oluşturduğuna dikkat çeken Sefa Demir, “Bu parkur olmasaydı sınavı geçemezdim. Antrenörlerim benimle yakından ilgilendi. Başarımda onların ve Büyükşehir Belediyesi’nin büyük emeği var. Herkese teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu. Sefa Demir, Jandarma Astsubay Meslek Yüksek Okulu’nu kazandığı için son derece mutlu ve gururlu olduğunu da dile getirerek, “Oraya 45 bin kişi başvuru yaptı, sadece bin 300 kişi alındı. Onlardan biri de benim. Çok mutluyum” dedi. ​