İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Sevdiklerinize Hediye Bilim Merkezi’nden

Kocaeli Bilim Merkezi ve Seka Kağıt Müzesi’ne ait giriş yapısına hediyelik eşya dükkanı yapılıyor.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından eski Seka Kağıt Fabrikası’nın restore edilmesiyle kurulan Kocaeli Bilim Merkezi ve Seka Kağıt Müzesi’ne ait 7 bin 500 metrekarelik giriş yapısına ziyaretçilerin kullanımı için eklentiler yapılıyor. Yapılan çalışmalar ile giriş yapısında hediyelik eşya dükkanı kahve evi ve restoran yer alacak. 250 Metrekare alana sahip olacak hediyelik eşya dükkanında ziyaretçiler sevdiklerine hediyeleri Bilim Merkezi’nden alabilecekler.

HEDİYELİK EŞYA DÜKKÂNI
Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı Müzeler Şube Müdürlüğü’ne bağlı olarak hizmet veren Kocaeli Bilim Merkezi ve Seka Kağıt Müzesi giriş yapısında bulunan Bilim Merkezi ve Kağıt Müzesi hediyelik eşya dükkanıyla gelen ziyaretçilerin temalı hediye almaları amaçlanıyor. Müze ve bilim merkezlerinin olmazsa olmazlarından olan hediyelik eşya dükkanında Kocaeli Bilim Merkezi ve Seka Kağıt Müzesi tarafından tasarlanacak hediyeler olacak. Hediyelik eşya dükkanında süs niteliğinde olan hediyelerin yanı sıra günlük hayatta kullanılabilecek kalem, not defteri, ajanda, çıkartma gibi bir çok eşya bulunacak.

KAHVE EVİ
Giriş yapısının zemin katında yer alan kahve evi ile gelen ziyaretçiler, ziyaret esnasında veya sonrasında soluklanıp bir şey içebilecekleri bir yere sahip olacaklar. Kahve Evi özellikle Bilim Merkezi ve Kağıt Müzesi’ne ailesi ile gelen ve uzun süre vakit geçirecek kişilerin dinlenecekleri bir yer olacak.

KAFE-RESTORAN
Giriş yapısında yer alan restoranda gelen ziyaretçilerin ziyaret öncesi veya ziyaret sonrası yemek yiyecekleri keyifli vakit geçirecekleri bir mekân oluşturuluyor. Körfez manzaralı olan restoran herkesin bütçesine hitap edecek. Ayrıca Giriş yapısının 1. Katına dijital kütüphane de kurulacak.