İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Söğütlü’de 19 Mayıs Kutlamaları

Sakarya’nın Söğütlü İlçesi’nde 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları ilçe protokolünün katılımıyla Söğütlü Belediyesi Festival alanında coşkuyla kutlandı.
Kutlamalara, İlçe Kaymakamı Önder Bozkurt, Belediye Başkanı Hüseyin Genç, Garnizon Komutanı Serhat Arpat, ilçe protokolü ve halk yoğun ilgiyle katılım sağladı. Program, şehitlerimiz için saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayarak, günün anlam ve önemini ifade eden konuşmalar, yarışmalar ve halk oyunları eşliğinde gerçekleştirildi. Program sonunda yarışmalarda dereceye giren öğrencilere protokol tarafından hediyeler takdim edildi.
Aydınlık yarınların teminatı olan Türk gençliğine destek olmak ve onları en iyi şekilde geleceğe hazırlamanın en büyük vazifeleri olduğunu ifade eden Belediye Başkanı Hüseyin Genç, “bu duygu ve düşüncelerle Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarını rahmet yad ediyor, sevgili gençlerimizin ve tüm milletimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı yürekten kutluyorum” dedi.