İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Ulusal Marmara Felsefe Kongresi sona erdi

Türkiye’nin dört bir yanından üniversite öğrencileri ve akademisyenlerin katıldığı Ulusal Marmara Felsefe Kongresi 26 Nisan Pazar günü gerçekleşen oturumlarla sona erdi.

Serdivan Belediyesi Fikir ve Sanat Akademisi yerleşkesinde gerçekleşen kongreye felsefe meraklıları da yoğun ilgi gösterdi.

Ulusal Felsefe Kongresi katılımcılardan tam not aldı.
İstanbul’dan Erzurum’a, Isparta’dan Kayseri’ye, Kırklareli’nden Ankara’ya Türkiye’nin farklı üniversitelerinden gelen 35 katılımcı, Cumartesi ve Pazar günü düzenlenen 8 ayrı oturumda tebliğlerini sundu.

25 Nisan Cumartesi günü Ali UTKU’nun açılış konuşması ile başlayan Ulusal Marmara Felsefe Kongresi’ni iki gün boyunca yaklaşık 300 felsefe meraklısı takip etti.
Sakarya Üniversitesi Felsefe Bölüm Başkanı Tufan Çötok’un da konuşma yaptığı kongrede, üniversite öğrencileri ve akademisyenler felsefe meraklıları ile atölye çalışmaları da gerçekleştirdi. Oturumlar sonrasında tebliğ sahipleri katılımcılardan gelen sorulara cevap verdi.

Ulusal Marmara Felsefe Kongresi 26 Nisan Pazar günü Cüneyt KAYA’nın kapanış konuşması ile sona erdi.

TEBLİĞLER KİTAPLAŞTIRILACAK
Kongre sonunda tüm katılımcılara katılım belgesi verilirken aynı zamanda günün anısına küçük hediyeler takdim edildi. Serdivan Belediyesi Fikir ve Sanat Akademisi’nden yapılan açıklamada ayrıca Ulusal Marmara Felsefe Kongresi’nde yapılan tüm tebliğlerin Hakemli Kitabı’nda derlenerek yayımlanacağı belirtildi.