Hüseyin Üzülmez

Üzülmez ‘Allah böyle bir acıyı bir daha yaşatmasın’

Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, 17 Ağustos Marmara Depremi’nin 16. Yılı münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

Başkan Üzülmez, “17 Ağustos Marmara Depremi’nin üzerinden 16 yıl geçmiştir. Hala akıllarımızda o unutulmayan, ibretlik ve düşünmesinin dahi zor olduğu görüntüler, sıkıntılar ve üzüntüler dolu kareler vardır. Allah’ım bizlere, ülkemize, milletimize ve tüm insanlığa böyle bir acıyı bir daha yaşatmasın” dedi.

Afetler oluşmadan önce gerekli tedbirlerin alınması gerektiğini belirten Başkan Üzülmez; “Deprem Öldürmez, Bina Öldürür” diyerek felaketlerin zararını en aza indirgemek için alınması gereken dersler olduğunu kaydetti.

Başkan Üzülmez, “İlgili bakanlıklarımız öncülüğünde, yerel yönetimler olarak bizler de, deprem stratejileri, kanun ve yönetmelikleri doğrultusunda; denetim, kontrol ve uygulama mekanizmalarını en etkin şekilde işletmek ve eğitimlerle toplum bilincini, farkındalığını arttırmak suretiyle olası felaketleri en az zararla atlatmak için üzerimize düşeni yapıyoruz.

O zaman yaşadığımız acıları hatırlayarak, değerli kayıplarımızı rahmetle anmak ve yaşadıklarımızdan ders çıkartmak için farkındalığımızın en yüksek olduğu günlerdeyiz. Bu vesile ile asrın felaketi kabul edilen 17 Ağustos Marmara Depremi Şehitlerimize Allah’tan rahmet,sevdiklerini kaybeden tüm hemşehrilerimize sabir ve tevekkül diliyorum” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.