27 C
İstanbul

DİĞER HABERLER

Vali Güzeloğlu ABD İstanbul Başkonsolosunu ağırladı

A.B.D. İstanbul Başkonsolosu Charles Hunter, Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu’na nezaket ziyaretinde bulundu.

Ziyarette Başkonsolos Charles Hunter; “Kocaeli’ne gelmekten ve Sayın Valimle tanışmaktan büyük bir mutluluk duyuyorum. Bu güzel il ile ilgili daha çok güzel şeyler öğrenmeyi, Konsolosluk ile Kocaeli arasındaki ilişkileri daha da güçlendirmeyi umuyorum” diyerek, Vali Güzeloğlu’na kabullerinden dolayı teşekkür etti.

Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, ziyaret nedeniyle yaptığı konuşmasında; “Kendisine bende hoş geldiniz diyorum. Görev sürem başladıktan sonra, bugün gerçekleşen tanışma ziyaretinden mutlu olduğumu belirtmek istiyorum.

Şüphesiz Kocaeli’nin hem gelişmesi hem de daha iyi , güzel bir geleceğe ulaşması ve taşınması adına gayretlerimiz sürüyor. Bu noktada Kocaeli’nin uluslararası kimliğine, özellikle Türkiye’yi taşıyan bir dış ticaret kenti kimliğine, Türkiye’nin imalat sanayisi ve ekonomisinin çok önemli bir merkezi kimliğine, bu görüşmenin katkı sağlayacağını umuyorum.

Karşılıklı ilişkilerde ülkemiz ve ilimiz adına, Amerika Birleşik Devletleriyle devam eden bu ilişkilerin bu ziyaretimizinde Kocaeli özelinde güçlenmesini” dileyen Vali Hasan Basri Güzeloğlu, A.B.D. İstanbul Başkonsolosu Charles Hunter’e ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirterek teşekkür etti.

- REKLAM -
- REKLAM -

Son Haberler

ATV ve UTV işletmeleri denetlendi

Kocaeli İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Turizm Amaçlı Sportif Faaliyetleri Yönetmeliği kapsamında oluşturulan heyet ile Kartepe’de faaliyet gösteren ATV...