Varol ‘Rabbim, bizi bir daha böyle acılarla imtihan etmesin’

Ak Parti Adapazarı Kadın Kolları Başkanı Fatma Varol, 17 Ağustos 1999’da meydana gelen, Marmara Depremi münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

Deprem ve benzeri doğal afetlerde, milletin hiç tereddüt etmeden, birbirinin yardımına koşarak, bir olduğunun, iri olduğunun, diri olduğunun ve hep birlikte Türkiye olduğunun altını çizen Varol;
”Bundan 16 yıl evvel, binlerce hemşerimizin vefat etmesine ve yaralanmasına neden olan Marmara Depremi, milletimizin yaşadığı, en acı felaketlerden biri olarak, tarihteki yerini almıştır.
Geride sadece yıkım ve acı bırakan önemli olaylar, genellikle hatırlanmak istenmez. Ancak, 17 Ağustos, sönen umutları yeniden canlandırmak, milletimize güven duygusunu yeniden kazandırmak ve depremle yaşamayı öğrenebilmek için, bize sorumluluklarımızı sürekli hatırlatması bakımından önem arz etmektedir.

Depremin ardından ülkemizde büyük bir seferberlik başlatılmış; Türk milleti örnek bir dayanışma ruhu ile, kardeşlerine yardım elini uzatmıştır. Depremzede kardeşlerimizin de, tüm imkânsızlıklara rağmen, hayata dört elle sarılarak, karşılaştıkları güçlükleri aşmak için, olağanüstü bir gayret göstermeleri, takdire şayandır.
Bu vesile ile, 17 Ağustos Marmara Depremi’nin 16. yıl dönümünde; hayatını kaybeden kardeşlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet, kederli ailelerine başsağlığı ve sabırlar diliyorum. Rabbim, milletimizi bir daha böyle acılarla imtihan etmesin inşallah.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.