“Vur Yağmala Yeniden”in 3. episodu izleyici karşısında

   

Nilüfer Kent Tiyatrosu’nun yeni sezon oyunu “Vur Yağmala Yeniden”in 3. episodu, Ormandaki Kulübe’de izleyici ile buluşmaya başladı. Oyunun prömiyerine ilgi büyüktü.

BURSA – Nilüfer Kent Tiyatrosu yeni sezon oyunu “Vur Yağmala Yeniden” ile sanatseverlere tiyatro keyfi yaşatmaya devam ediyor.  Genel Sanat Yönetmenliğini Murat Daltaban’ın yaptığı Nilüfer Kent Tiyatrosu, yeni sezonda Mark Ravenhill’in kara komedi oyunu olan ve 5 episod halinde sahneye hazırlanan “Vur Yağmala Yeniden”in 3. episodunun prömiyerini gerçekleştirdi.

İlk iki episodu, seyircinin yoğun katılımıyla gerçekleşen oyunun 3. episodunun prömiyeri de büyük ilgi gördü. Balat Atatürk Ormanı’nda oluşturulan ve “Ormandaki Kulübe” adı verilen açıkhava sahnesinde, pandemi kuralları çerçevesinde gerçekleşen prömiyere Nilüfer Belediye Başkan Yardımcıları Zafer Yıldız ile Sibel Özer de katıldı.

3.episodda “Tahammülsüzlük”, “Aşık Kadınlar”, “Troyalı Kadınlar” isimli oyunlar sahnelendi. Çevirisini Ayberk Erkay’ın yaptığı ve Ebru Nihan Celkan’ın yönettiği 3. episodda, Şirin Kılavuz konuk oyuncu olarak yer aldı.

3.episodun ilk oyunu olan “Tahammülsüzlük”te Adem Mülazim ve  Şirin Kılavuz. “Aşık Kadınlar”da; Adem Mülazim, Ayşe Gülerman ve Gökhan Kum, “Troyalı Kadınlar”da; Adem Mülazim, Damla Çalışan, İbrahim Ersoylu, Melisa İclâl Yamanarda, Pınar Hande Ağaoğlu, Zeynep Çelik Küreş rol alıyor.

İlgiyle izlenen oyunun sonunda izleyiciler, sanatçıları ayakta alkışladı. Oyunu izleyen Nilüfer Belediye Başkan Yardımcısı Zafer Yıldız da sahneye çıkarak sanatçıları, yönetmeni ve teknik ekibi ayrı ayrı kutladı. Yıldız, pandemi nedeniyle ara verilen tiyatro oyunlarını, alınan önlemler kapsamında açık havada izleyici ile buluşturabilmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirtti. İzleyicilere de katılımları için teşekkür eden Zafer Yıldız, oyunun Kasım ayı sonuna kadar Balat Atatürk Ormanı’nda devam edeceğini belirtti.

“Vur Yağmala Yeniden”in 3. episodu 11 Eylül’e kadar sahnelenmeye devam edecek. Ardından 4. episod izleyici ile buluşacak. “Vur Yağmala Yeniden” kara komedi oyunlar serisinin en büyük özelliği; oyunların istenilen episoddan başlanarak izlenebilmesi. Bu sayede seyircinin de oyunu kaçırma algısı ortadan kakıyor. Oyunu izlemek isteyenler biletlere bilet.nilufer.bel.tr adresinden ulaşabilir.