İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Yaş Pasta Yapımını Öğrendiler

Adapazarı Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüğü ile Sakarya İş-Kur arasında imzalanan protokol çerçevesinde Yenigün Mahallesi Muhtarlığının katkılarıyla açılan “Yaş Pasta Yapımı“ kursunu başarıyla tamamlayan kursiyerlere belgeleri törenle verildi. 

Törene; Adapazarı Kaymakamı Dr.İsmail Gündüz, İş-Kur İl Müdürü Tekin Kaya, Adapazarı İlçe Milli Eğitim Müdürü Ziya Cevherli, Yenigün Mahallesi Muhtarı Nevzat Berber, Adapazarı Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Arif Türkyılmaz ile merkez yöneticileri ve kursiyerler katıldı.

Belge Dağıtım Töreninde konuşan İş-Kur İl Müdürü Tekin Kaya; Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın işsizlikle mücadelesi çerçevesinde yapılan bu tür kurs faaliyetlerinin ilimizde artarak devam ettiğini belirterek, bu kurslar vasıtasıyla iş dünyasının aradığı nitelikli eleman yetiştirilmesine ve istihdamın arttırılmasına katkı sağlanacağını söyledi.

Adapazarı Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Arif Türkyılmaz ise konuşmasında; “Ev hanımlarına yönelik açtığımız bu kurs bizim için bir başlangıç teşkil etmektedir. Sakarya İş-Kur Müdürlüğü ile bu tür kurslarımız devam edecektir. İlimizde istihdama katkı sağlamaya, işsizlikle mücadele etmeye bizde destek olmak istiyoruz.” dedi.

Yenigün Mahallesi Muhtarı Nevzat Berber de törende yaptığı konuşmada işsizliği önlemeye yönelik böyle bir kursun mahallelerinde açılmasından büyük memnunluk duyduklarını ifade ederek, bu tür kurslara mahalle olarak öncülük etmeye devam edeceklerini söyledi.

Belge Dağıtım töreninde davetlilere kursiyerlerin yaptığı yaş pasta ve diğer yiyeceklerden ikram edildi.