İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Yusuf Alemdar ‘Serdivan Marmara Bölgesi’nin turizm, kültür, sağlık ve kongre merkezi’

Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, “Bizim bütün çabamız, çektiğimiz tüm sıkıntılar sizin gibi ufku ve vizyonu açık gençlerimizin daha rahat, huzurlu, sağlıklı ortamlarda yetişerek bu millete hizmet etmesini sağlamak.”
Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, Sakarya Üniversitesi Maliye Topluluğu’nun düzenlediği ‘Yerel Yönetimlerin İşleyişi’ söyleşisinde öğrencilerle buluştu.
Sakarya Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleşen programa maliye bölümü öğrencilerinin yanı sıra İİBF’nin (İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi) diğer bölümlerinde okuyan öğrenciler de yoğun ilgi gösterdi.
Başkan Yusuf Alemdar, yerel yönetimlerde bütçenin hazırlanmasından, gelirlere, personel istihdamından, asfalta, yeraltı çöp konteynerinden, sosyal hizmetlere kadar farklı birçok konuda öğrencileri bilgilendirdi ve yöneltilen soruları cevapladı.
Yusuf Alemdar, hizmete girecek yeni projelerden de bahsederek; projelerin tamamlanması ile birlikte Serdivan’ın Marmara Bölgesi’nin yeni turizm, kültür, sağlık ve kongre merkezi olacağını söyledi.
Alemdar, “Bizim bütün çabamız, çektiğimiz tüm sıkıntılar sizin gibi ufku ve vizyonu açık gençlerimizin daha rahat, huzurlu, sağlıklı ortamlarda yetişerek bu millete hizmet etmesini sağlamak. Şu an salonu dolduran tüm öğrencilerimizin gözünde bu ışığı görüyorum. İnşallah bizim ilerlediğimiz hizmet yolunda sizler daha da güzellerini yapacaksınız” dedi.
Program sonunda Maliye Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç.Dr. Nurullah Altun Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar’a Teşekkür Belgesi takdim etti.