İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Zabıta Ekipleri bulunan parayı sahibine teslim etti

Körfez Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, kent içerisindeki rutin kontrollerini yaparken bir miktar para bularak en kısa sürede sahibine ulaşarak bulunan parayı teslim etti.

Ekipler Parasını Kaybeden Şahıssa Kısa Sürede Ulaştı
Körfez Belediyesi Zabıta ekipleri bulunan parayı ilk aşamada tutanak tutarak gerekli işlemleri uyguladı. Daha sonra paranın sahibini bulmak adına gerekli çalışmaları yapan ekipler parayı kaybeden kişiyi anons yaparak kısa süre içerisinde ulaştı. Mimarsinan Mahallesi Gümrükcüler Caddesinde yoğun geçen iş gününün ardından farkında olmadan parayı düşürdüğünü ifade eden Filiz Başar Körfez Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne gelerek kaybedilen parayı teslim aldı.

Halkımızın Hem Can Hem de Mal Güvenliğini Koruyoruz
Vicdani ve insani değerlere sahip çıkarak Körfezli vatandaşlara 7/24 saat hizmet eden Zabıta Müdürlüğü ekipleri kentte yaşayan vatandaşların hem canlarını hem mallarını koruyor. Konu ile ilgili açıklama yapan Körfez Belediyesi Zabıta Müdürü Mehmet Gökkaya, “Duyarlı vatandaşlarımız zaman zaman ehliyet, nüfus cüzdanı, nakdi para, çanta v.b kayıp eşyaları bulup bize teslim ediyorlar. Bizlerde bu bulunan eşyaları tutanakla teslim alıp araştırma yaparak kayıp eşyaları sahiplerini bularak teslim ediyoruz. Aynı şekilde ilçemizde görev yapan ekiplerimizde zaman zaman bu tip olaylarla karşılaşıyor. Bizler halkımızın hem can güvenliğini hem de mal güvenliğini koruyoruz” ifadelerini kullandı.

Belediye Ekiplerimizin Duyarlılığı Ve Samimiyeti Beni Çok Memnun Etti
Belediye ekipleri tarafından bulunan parasını teslim alan Filiz Başar, ”Parayı yoğunluktan nasıl düşürdüğümü anlamadım. Daha sonra ilerleyen saatlere parayı düşürdüğümü fark ettim. Kısa bir süre sonra telefonum çalarak paramın bulunduğu ve Körfez Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne gelmemi söylediler. Paramın bulunduğuna sevindiğim kadar belediye ekiplerimizin duyarlılığı ve samimiyeti beni çok memnun etti. Bütün Zabıta Personeline ilgi ve alakalarından ötürü teşekkür ederim” şeklinde konuştu.