Zafer “Çanakkale direniş ve zafer abidesidir”

Çanakkale Zaferi’nin 100. yılı nedeniyle açıklama yapan AK Parti Milletvekili Aday Adayı Cihat Zafer Demirel, “Çanakkale Zaferi, Türk milletinin mazlum milletler adına sömürgeci batıya karşı verdiği şerefli bir direniş ve zafer abidesidir” dedi.
EŞSİZ MÜCADELE
AK Parti Milletvekili Aday Adayı Cihat Zafer Demirel, Çanakkale Zaferi’nin 100. yılı nedeniyle bir basın açıklaması yaptı. “Çanakkale Zaferi Çerkesinden Kürdüne, Lazından Boşnağına bütün bir Müslüman Türk milletinin mazlum milletler adına sömürgeci batıya karşı verdiği şerefli bir direniş ve zafer abidesidir” diyen Demirel, “Aziz milletimiz Çanakkale ‘de, çağın en ileri tekniğine karşı eşsiz bir mücadele örneği sergiledi. O günlerde çocuk yaşta olan dedelerimiz, günde bir kap çorba, belki bir tas üzüm hoşafı, belki de bir dilim kuru ekmekle aylarca vatanı için, bayrağı için savaştı” ifadelerini kullandı.

KIYMETİNİ BİLELİM

Cihat Zafer Demirel, mesajını şu sözlerle sürdürdü: “Hayatlarının baharında bu topraklar için toprağa düşen aziz şehitlerimizin bize emanet ettiği bu mübarek vatanda bugün bolluk ve bereket içinde, hepsinden önemlisi hür ve müstakil yaşıyorsak bunun kıymetini bilmeliyiz. Birlik ve beraberliğimizin devamı için elimizden geleni yapmalıyız. Analar ağlamasın, Çanakkale’de göğsünü düşmana birlikte siper eden kardeşler birbirinin kanını akıtmasın diye sürdürdüğümüz Çözüm Süreci başta olmak üzere Türkiye’nin son on yılda elde ettiği ekonomik ve demokratik kazanımları titizlikle korumalıyız. Çanakkale Savaşı, yalnızca Müslüman Türklerin tüm dünyaya vatan, millet, bayrak aşkını ispat ettiği bir destan değildi. Türk milletinin merhametini, azmini, inancını da dünyaya gösteren şanlı bir zaferdi. Çanakkale Zaferi’nin 100. yılında, aziz şehitlerimizin manevi huzurunda, mukaddes vatanımızı bizlere emanet eden kahraman dedelerimizi hürmetle yad ediyor, her birini sonsuz saygı ve sonsuz şükranla anıyorum.”