İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Corona Pandemisinden dolayı evcil hayvanlarınızı sokağa atmayınız

Sanal medyada yanlış haberlerden dolayı son zamanlarda evcil hayvan sahipleri kediden, köpekten covid 19 virüs insanlara geçer diye evinde , bahçesinde beslediği can dostunu sokağa bırakıyor. Sokakta yaşamasını bilmeyen ,yatacağı yeri, beslenme sorunlarını çözemeyen can dostunuzun hayatta kalma şansı son derece azdır.

Virüsler her canlıda hastalık yapmaz. Hayvanlar da corona virüs familyasından virüsler kedi, köpeklerde hastalık yaparken insanlarda hastalık yapmaz. Çünkü ,virüs ün bir çok alt tipi vardır.Eğer hastalık yamış olsaydı şimdiye kadar binlerce veteriner hekim meslektaşım bu hastalığa yakalanmış olurdu.Şimdiye kadar böyle bir bilimsel veri bulunmamaktadır.

Sokağa atmış olduğunuz ,can dostunuzun aynı zamanda psikolojik yapısını da bozmaktasınız. Yarın tekrar sokakta bulsanız bile değişik psikolojik sorunlarla can dostunuzda karşı karşıya kalabilirsiniz. Bunlara örnek vermek gerekirse “ayrılık endişesini” verebiliriz.Siz siz olun can dostunuzu gerçek dışı sanal medya paylaşımlarıyla sokağa atmayınız.Can dostunuzla sizlere birlikte sağlıklı, mutlu,huzurlu uzun bir ömür dilerim.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.