İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Küresel Isınma Çiftlik Hayvanlarının Nasıl Üretimini Nasıl Etkileyecek?

Küresel ısınma son beş yılda kendini iyice hissettirdi.Kasım ayında hala kısa kollu yaz kıyafetleri ile dolaşıyoruz.Hava sıcaklıkları 20-25 derece aralığında devam ediyor.Sakarya da serdivan ilçesinde Maltepe mahallesinde yoldan geçerken herkesin görebileceği bazı  bölgelerde yoncalar hasat etme noktasına kadar büyüdü.Tarlada ekilen buğdaylar 5-10 cm boyuna erişti.Böyle giderse aralık sonuna kadar hasat mevzu bahis olabilir.

Çiftlik hayvanlarının çoğalması için kaba yem dediğimiz ot,yonca ,mısır v.b. doğal ve de tarımda kullanılan endüstriyel bitkilere ihtiyaç vardır. Kurak geçen mevsimlerde doğal olarak rekolte çok düşecek.

Rekoltenin düşmesi demek hayvancılığın geleceği ,gıda açısından zor günler bekliyor.Yeterli hayvansal gıda temin edemezseniz hayvancılığın bırakın gelişmesini ,hayvancılık maalesef yok olma noktasına kadar gelebilir.

Dünya ve de ülke nüfusuna baktığımız zaman ,nüfusun hızla artığını görüyoruz.Dolayısıyla hayvansal gıdaya olan taleb doğal olarak hızla artmaya devam etmektedir.Bu talebi karşılamak için maalesef küresel ısınma böyle giderse ,tedbirler alınmazsa dünya da açlık tekrar geri dönecektir. Dünyada böyle bir durum yaşanmaması için dünya liderleri bir araya gelip gerekli tedbirleri bugünden  almak zorundadır.Tedbirler için yarın çok geç olabilir.

 

 

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.