İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Madrid İklim Değişikliği Konferansı

Madrid İklim Değişikliği Konferansı – COP25 – Paris Anlaşmasının uygulanmasını güçlendirmenin yollarını düşünmek ,tartışmak için dünyada birçok ülkenin katılımıyla Madrid gerçekleşiyor. 2 – 16 Aralık tarihleri​​arasında Madrid’de gerçekleşen Konferans, yeni verilerin iklim acil durumunun her geçen gün daha kötüye gittiğini gösterdiği bir zamanda gerçekleşti .Şu an dünyada yaşamakta olduğumuz  aşırı sıcaktan, hava kirliliğinden, yangınlardan, yoğun taşkınlardan veya kuraklıktan olsun, insanların dünyanın her yerinde yaşamlarını olumsuz etkiliyor .

Ülkemizi ve dünyayı bu gidişle gelecekte iklim değişikliği  maalesef olumsuz etkileyecek. Afrika da iklimle ilgili yaşananların benzeri , tüm dünyayı etkilemesi kaçınılmaz görünmektedir.

Hayvancılıkta bağlı olarak tarımda gelecek planlaması yaparken mutlaka iklim değişikliklerini göz önünde bulundurmak zorundayız. Planlamaları  çok geç kalmadan şimdiden yapmalıyız. Eski ata sözlerinde, ”kervan yolda düzülür” sözüne istinaden umarım planlamada geç kalmayız.

Gelecekte bu topraklarda açlıkla karşı karşıya kalmamak için ,gerek tarımda gerekse hayvancılıkta alınması gereken tüm önlemleri birey olarak bizler ,kamu olarak ilgili birimler üzerlerine düşeni eksiksiz olarak yaparlarsa , ülkemiz iklim değişikliğinde en az etkilenir.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.